Polskie Radio

Polskie Radio poleca: "Nie będziesz sama". Premiera singla Łukasza Drapały [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2024 08:00
Stara, dobra szkoła amerykańskiego blues-rocka, ale nowocześnie, balladowo i… po polsku. Premierowy singiel Łukasza Drapały, który wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia, to hymn do miłości i popis wokalnej charyzmy.
Łukasz Drapała to wokalista o charakterystycznej barwie głosu, autor piosenek i tekstów
Łukasz Drapała to wokalista o charakterystycznej barwie głosu, autor piosenek i tekstówFoto: PR

Łukasz Drapała - warszawianin pochodzący z Węgorzyna, z wykształcenia magister ekonomii i historii oraz menedżer kultury, a z zamiłowania i zawodu: muzyk - prezentuje piosenkę z wyjątkową dedykacją: „Pisząc melodię i tekst, jedyne czego chciałem, to aby każda nuta i każde słowo trafiły do serca mojej żony. Z tego, co udało mi się ustalić , udało się. Mam nadzieję, że ta ballada stanie się ważna również dla moich słuchaczy” - mówi artysta.

Zobacz też: Łukasz Drapała laureatem Nagrody Jedynki w kategorii "Premiery" [POSŁUCHAJ WYWIADU]

Łukasz Drapała ma już na koncie kilku dobrze przyjętych singli (m.in. "Serce to za mało", "Jeszcze jestem" i "Idziemy do mnie"), album "40/70" z zespołem Chevy, a także pamiętne występy u boku Stevie’go Vaia (Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu), a także kilka gościnnych występów na płytach innych artystów, zagranicznych tras i supportów gwiazd z zespołem Chemia (Metallica, Guns'n'Roses, Deep Purple, a ostatnio Hollywood Vampires w Dolinie Charlotty).

Czytaj także: Łukasz Drapała o muzycznych inspiracjach: to wciąż się zmienia

Śpiewał covery Ciechowskiego, Niemena, Wodeckiego, Jacksona i Queen, odniósł sukces w telewizji (drugie miejsce w finale 13. edycji "The Voice of Poland", półfinał "Mam Talent") i na festiwalu w Opolu (nagrody ZAiKS i Programu 1 Polskiego Radia). Teraz przygotowuje się do premiery autorskiego, długogrającego debiutu, a najnowsza piosenka to jego wiele obiecujący zwiastun.

"Nie będziesz sama"

"Nie będziesz sama" jest poruszającą balladą, której muzycznie blisko do dokonań wielkich anglosaskich grup blues-rockowych: liczy się tu jakość zapadającej w pamięć melodii, a także brzmienie, oparte na szlachetnym charakterze instrumentów akustycznych, kołyszące i kojące zarazem, z istotną rolą legendarnych organów Hammonda.

Łukasz Drapała "Nie będziesz sama"/YT

No i z popisową partią wokalną, która pozwala ukazać ogromne możliwości wokalisty i jego nieco poetycką naturę. - To coś prosto z serca dla kobiety mojego życia - mówi Łukasz. - Przestrzenny, pościelowy utwór z bluesową przyprawą i tekstem, który pewnie każda kobieta chciałaby usłyszeć”.

Czytaj także:

Mat.promocyjne/kh