Section50
Section00
Gorillaz
Gorillaz, foto: Nasty Little Man/mat. prasowe
09.04.2020

Gorillaz i Peter Hook łączą siły we wspólnym kawałku

Song Machine pracuje pełną parą.

Na początku tego roku Gorillaz "uruchomili" wyjątkową maszynę. Song Machine, bo tak nazywa się najnowszy projekt zespołu, zaczęła działać z końcem stycznia, kiedy to na świat przyszło pierwsze muzyczno-mechaniczne dziecko w postaci kawałka "Momentary Bliss". Gościnnie udzielił się na nim Slowthai. Niedługo potem mogliśmy wsłuchiwać się w "Désolé". Tym razem goryle wsparła pochodząca z Wybrzeża Kości Słoniowej Fatoumata Diawara. Teraz podziwiać możemy trzeci produkt.

"Aries", czyli trzeci track z "maszyny dźwięków" powstał przy udziale legendy Joy Division i New Order - Petera Hooka. Poza nim swoje trzy grosze dorzuciła Georgia, brytyjska producentka muzyczna i autorka tekstów. Uruchomcie Song Machine i sprawdźcie najnowszy kawałek Gorillaz.

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.