Section50
Section00
Eric B. i Rakim w teledysku do Dont Sweat The Technique
Eric B. i Rakim w teledysku do "Don't Sweat The Technique", foto: YouTube/Eric B. & Rakim
17.06.2020

Eric B. i Rakim dadzą koncert online

Występ uczci 30. rocznicę ukazania się "Let The Rythm Hit 'Em".

Świetna wiadomość dla wszystkich fanów klasycznego rapowego brzmienia zza Oceanu. Eric B. i Rakim przygotowują się do specjalnego występu on-line, podczas którego zagrają w całości swój kultowy album "Let The Rythm Hit 'Em" w 30. rocznicę jego premiery. Już w najbliższą noc z piątku na sobotę o godzinie 2:30 na platformie Caffeine.tv usłyszeć będziemy mogli każdy kawałek z legendarnego albumu. Ponadto artyści rozmawiać będą o historii krążka, a gościnnie usłyszymy też Ice'a T, LL Cool J-a, Chucka D, Cornela Westa czy Fat Joe'a.

Kultowy duet bardzo długo nie był aktywny koncertowo. W 2017 roku Eric B. i Rakim zagrali po raz pierwszy od 20 lat w nowojorskim Apollo Theatre. Teraz mamy możliwość zobaczyć ich w naszych domach. Dołączacie?

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.