Section50
Section00
Eddie Van Halen
Eddie Van Halen, foto: shutterstock.com/Debby Wong
13.10.2020

"Van Halen Avenue" - "nowa" stacja nowojorskiego metra

Cały świat wspomina Eddiego Van Halena.

Tydzień temu w wieku zaledwie 65 lat świat opuścił jeden z największych wirtuozów gitary - Eddie Van Halen. Współtwórca kultowej formacji Van Halen przegrał walkę z nowotworem. Świat nie przestaje jednak wspominać mistrza gitarowego brzmienia!

Artysta uliczny, Adrian Wilson, złożył hołd wybitnemu muzykowi. Wszystko za sprawą sprytnej zmiany w nowojorskim metrze. Od dwóch dni stacja Van Siclen Avenue nosi (nieoficjalnie) nazwę Van Halen Avenue!

Wilson przy okazji nie omieszkał udzielić reprymendy innym street-artowcom. Jak sam stwierdził: pozostawił stację Van Siclen Avenue bez zmian na 4 dni, tylko po to, by ktoś inny wykazał się pomysłowością.

Jak widać: jak nie zrobisz sam - nikt nie zrobi tego za Ciebie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adrian Wilson (@plannedalism)

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.