Section50
Section00
Prykson Fisk, Ńemy, Fabijański
Prykson Fisk, Ńemy, Fabijański, foto: Marek Hanyżewski/mat. promocyjne
13.09.2021

Ńemy i Fabijański łączą siły z Pryksonem Fiskiem

Singiel "Hedora" już w sieci.

Po trzech tygodniach od premiery kawałka "W ogniu zmian" duet Ńemy Fabijański przedstawia kolejną odsłonę muzycznej współpracy. Artyści opublikowali właśnie utwór "Hedora", w którym gościnną zwrotkę dał znany z czwórkowej playlisty Prykson Fisk.

Ńemy Fabijański, Prykson Fisk - Hedora / YouTube: Ńemy

Nowy numer stylistycznie znacznie odbiega od "W ogniu zmian". Panowie postawili na mocniejszy przekaz, co w połączeniu z brudnym bitem autorstwa Ńemego daje prawdziwy braggowy banger.

Tytuł nowego kawałka nawiązuje do imienia monstrum z japońskich filmów o Godzilli. Urodzeni w 1987 roku raperzy współdzielą wczesne fascynacje kasetami wideo i brzmieniem Rapu lat dziewięćdziesiątych. Autorami teledysku do "Hedory" są Rafał Sass i Przemysław Krall, Paweł Bartnik odpowiada za mix i mastering kawałka.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.