Section50
Section00
alt-J
alt-J, foto: Thomas Quack/Shutterstock
23.09.2021

Pierwszy singiel z nowej płyty alt-J

Popularne trio wraca z nowym materiałem.

Brytyjska grupa alt-J właśnie zapowiedziała nowy album. Płyta "The Dream" ukaże się 11 lutego nakładem wytwórni Infection Music, a już dziś możemy posłuchać pierwszego singla zapowiadającego wydawnictwo. W sieci wylądował właśnie utwór "U&ME", a wraz z nim teledysk w reżyserii Prospera Ungera-Hamiltona.

alt-J - U&ME / YouTube: alt-J

Płyta "The Dream" powstała rok po zakończeniu trasy koncertowej promującej album "Relaxer".

- Teksty inspirowane są mroczną stroną Hollywood i incydentami, do jakich doszło w niesławnym hotelu Chateau Marmont - zdradzają członkowie zespołu.

alt-J pokazali również okładkę nowego albumu. Oto ona:

alt-J - The Dream, okładka płyty
alt-J - The Dream, okładka płyty

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.