Section50
Section00
Mura Masa
Mura Masa, foto: Universal Music Polska/mat. prasowe
19.09.2022

Mura Masa zaprezentował nowy album

"demon time" już dostępny do odsłuchu.

Brytyjczyk Mura Masa podzielił się z fanami swoim trzecim studyjnym albumem. Krążek nosi tytuł "Demon Time" i już można go posłuchać na wszystkich popularnych serwisach streamingowych.

Mura Masa - Demon Time / Spotify: Mura Masa

Pod hiperrealną powierzchnią, "demon time" sygnalizuje głębszą refleksję artysty. Mura Masa rozpoczął pracę nad wydawnictwem tuż po tym, gdy jego europejska trasa promująca "R.Y.C" została przerwana przez pandemię. Album przekazywał bardzo obrazowe wspomnienia, surowe emocje i nostalgię. Teraz Mura Masa poszedł w zupełnie innym kierunku. Na "demon time" połączył kropki pomiędzy swoimi początkami na Soundcloudzie, a światem elektroniki, który przeżywa rozkwit na TikToku, by stworzyć utwory mogące stanowić soundtrack przyszłości.

- W jaki sposób ułożyć soundtrack ilustrujący czas od 1:00 do 5:00 rano, kiedy zaczynasz robić głupie rzeczy, których niby potem nie żałujesz, ale nie chciałbyś zrobić ich ponownie, gdy skończy się lockdown? - zastanawiał się artysta.

 

 

AŚ, mat. prasowe

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.