Section50
Section00
14.02.2017

The Hot 8 Brass Band w Polsce!

mat. Tru Thoughts mat. Tru Thoughts

Oryginalne nowoorleańskie brass bandy występują w Polsce niezwykle rzadko. W końcu nie jest to ani Rod Stewart, ani Sting, czy inna Metallica. W dodatku sprowadzenie tak licznej ekipy ze Stanów (wraz z ich managerem, dźwiękowcem itd.), to zawsze olbrzymie koszty. A szkoda, bo wykonywany przez nie bombastyczny, dęty uliczny funk, to jedno z najbardziej radosnych i porywających dźwiękowych doświadczeń.

Tym razem jednak się udało i już 16 lutego w Warszawie (Grizzly Gin Bar) zagra chyba najpopularniejsza obecnie brassbandowa załoga na świecie - 8-osobowa grupa The Hot 8 Brass Band, znana m.in. z genialnego coveru "Sexual Healing" Marvina Gaye'a, czy ze świetnej interpretacji "Ghost Town" The Specials.   Zespół obecnie jest w trasie i koncertowo zapowiada swój nowy album pod tytułem "On The Spot". Premiera płyty dopiero wiosną tego roku, jednak jakieś jej fragmenty usłyszymy na pewno już podczas warszawskiego występu Amerykanów. Szykuje się wyjątkowe wydarzenie, a ja raduję się tym bardziej, bo przed koncertem The Hot 8 będę miał okazję zaprezentować swoje ulubione "dęte" kawałki. Kilka z nich znajdziecie w mojej karnawałowej selekcji dla Czwórki: http://www.polskieradio.pl/169/3718/Artykul/1726691,Selekcja-16-Karnawalowa-selekcja-Harpera-Spotify .

Event FB: https://www.facebook.com/events/1657879994515504/.

Marcin "Hubert" Harper

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.