Section50
Section00
16.01.2019

CHAKA KHAN - Hello Happiness

Mat. Diary Records mat. Diary Records

W zeszłym roku było "Like Sugar", teraz mamy "Hello Happiness" - kolejny znakomity singiel Amerykanki Chaki Khan, zapowiadający jej nowy studyjny album o takim właśnie tytułem. Płyta ukaże się 15 lutego i będzie to dwunasty album w dyskografii tej wybitnej soulowej wokalistki (poprzednia płyta pt. Funk You" wydana została w 2007 r.).

Muzycznym kierownikiem całego materiału jest brytyjski super-producent Dave Taylor, czyli Switch (M.I.A., Beyoncé, Rihanna, Santigold, ex-Major Lazer), a przy kompozycjach pomagała także jego żona - Kanadyjka Sara Ruba Taylor. Oboje stoją również na czele firmy Diary Records, która nowy krążek Chaki Khan już niebawem opublikuje (przy wsparciu fonograficznego giganta Island Records).   

Mimo nowoczesnej oprawy, materiał nawiązywać ma do klasyki muzyki soul oraz do nowojorskiego, dyskotekowo-funkowego groove'u lat 70.

Oto pełna tracklista albumu:

1. Hello Happiness
2. Like A Lady
3. Don't Cha Know
4. Too Hot
5. Like Sugar
6. Isn't That Enough
7. Ladylike

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.