Polskie Radio Dzieciom

Nowohuckie Centrum Kultury na czas ferii i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2024 08:15
Ferie zimowe to od 30 lat czas Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Nowohuckim Centrum Kultury.  - Ten festiwal się rozwijał w ciągu ostatnich kilku lat, spektakle nie są już tak przypadkowo dobierane. Jest pewna myśl, która temu festiwalowi towarzyszy - powiedział w audycji Polskiego Radia Dzieciom dyrektor NCK Zbigniew Grzyb. Po więcej zapraszamy poniżej.
Ferie w teatrze w Polskim Radiu Dzieciom
"Ferie w teatrze" w Polskim Radiu DzieciomFoto: Shutterstock.com

W ubiegłym roku tematem przewodnim był ekologiczny przekaz, natomiast w tym roku festiwal skupia się na klasycznych bajkach. Jest to doskonała okazja dla rodzin do wspólnego spędzenia czasu, pozwalając dorosłym przypomnieć sobie ulubione historie z dzieciństwa, a dzieciom doświadczyć ich na scenie nowohuckiego centrum kultury.

Zaproszono 15 teatrów z całej Polski, które wystawią ponad 20 spektakli. Niektóre z nich cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że konieczne było uruchomienie dodatkowych terminów. Festiwal ten jest jednym z największych wydarzeń teatralnych dla dzieci w Polsce, poświęconym całkowicie młodym widzom. To nie tylko przegląd teatralny, ale także specjalny czas dedykowany dzieciom, gdzie atmosfera festiwalowa wita ich już przy wejściu do Centrum Kultury.


Posłuchaj
09:55 Nowohuckie CK.mp3 Nowohuckie Centrum Kultury na czas ferii i nie tylko_Polskie Radio Dzieciom/Ferie w teatrze_21.02.2024

 

Wystawa plakatów festiwalowych oraz inne atrakcje są dostępne dla najmłodszych, zachęcając ich do uczestnictwa w wydarzeniach teatralnych. Więcej w załączonym zapisie rozmowy.

Audycja: Ferie w teatrze
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Zbigniew Grzyb - dyrektor NCK 
Data emisji: 21.02.2024
Godzina emisji: 8.05

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz więcej na temat: Nowa Huta Ferie zimowe
Zobacz także