X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Pan od muzyki

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 10:00
Wielu pedagogów twierdzi, że jeśli ich praca jest misją, to nauczyciel muzyki w szkole jest wyjątkowym "misjonarzem".
Audio
  • 14.10.2015 Pan od muzyki (Muzyczne podróże małe i duże/Polskie Radio Dzieciom)
Pan od muzyki
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Chociaż „Pan od muzyki”, trafił do kin już 11 lat temu, wciąż pozostaje wzorem jak pasja nauczyciela może zarazić uczniów do wytężonej pracy. Szczególnie podczas nauki takich przedmiotów, które są dziś przez dzieci traktowane jako mniej „absorbujące”. Bo jak zaśpiewać wesoło „Odę do radości”, po trudnym sprawdzianie z matematyki, doświadczeniach chemicznych i biegach przez płotki? Ta pasja jest szczególnie potrzebna, kiedy to nauczyciel, jest jedyną osobą, która może pokazać uczniowi inny wymiar muzyki, poza pop-kulturą.

Dzisiejszy przedmiot: „muzyka”, zwany była dawniej „śpiewem”, ale czy to jedyna zmiana jaka zaszła w nauczaniu tego przedmiotu? Co stało się ze szkolnymi chórami? Czy nauka gry na skrzypcach to dziś już tylko snobistyczna moda? Jak wygląda obecnie praca nauczyciela muzyki i jakich wymaga predyspozycji? Tym razem w „muzycznej podróży” będzie nam towarzyszył nauczyciel muzyki, który opowie jak muzyka może uleczyć „muzykę”.

Zabawa: Prowadzący przygotowuje wcześniej losy, na których zapisuje wymyślone przez siebie nazwy nieistniejących instrumentów. Informuje dzieci, że z muzeum zginęły instrumenty. Rozdaje dzieciom losy (losów powinno być więcej niż dzieci) i odczytuje listę zaginionych instrumentów. Następnie każdy prezentuje wylosowany przez siebie instrument. Pozostałe dzieci próbują odgadnąć jego nazwę, jeśli się uda – instrument zostaje odstawiony do muzeum i skreślony z listy zaginionych. Przykładowe nazwy instrumentów: Tupowołacz, Bekoklaskacz, Jęczela, Skrzypinos, Bębnibrzuch, Mlaskacz, Szumiacz, Piskoflet, Skrzydłopuflet, Baksadło, Prychadełko, Klaskaniety, Trąbokinol, i inne.

W audycji „Muzyczne podróże małe i duże” dzieci odkrywają muzykę i jej brzmienie z różnych zakątków świata. Podczas naszych wypraw spotykamy rozmaite gatunki muzyki, najróżniejsze instrumenty muzyczne i wyjątkowych ludzi. W kąciku "Śpiewaj z nami" prowadząca program Daria Druzgała uczy piosenek i rozwija technikę wokalną oraz rytmikę naszych słuchaczy. Z nami poznacie i pokochacie muzykę!

Zapraszamy na audycję „Muzyczne podróże małe i duże” codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 – 16.00, a szczególnie w środę 14 października.

Zobacz także