X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski na spokojny sen

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 07:00
W "Muzycznych podróżach" wybraliśmy się do świata kojących dźwięków, które pomogą wyciszyć się i zasnąć niejednemu maruderowi. "Szukaj w snach" to kołysanki w wykonaniu Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego - gości Polskiego Radia Dzieciom.
Audio
  • Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski o płycie "Szukaj w snach". (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom).
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski w studiu Polskiego Radia Dzieciom.
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski w studiu Polskiego Radia Dzieciom.Foto: Polskie Radio/Martyna Ogonek

– Zaczęło się od tekstów Włodzimierza Wysockiego, który napisał kołysanki dla swoich dzieci. Wszystko ruszyło z inicjatywy teatru Starego w Lublinie. Skomponowałem utwory do tych tekstów i uznałem, że te piosenki może zaśpiewać nikt inny jak tylko Natalia Kukulska – przyznał Marek Napiórkowski, gitarzysta i kompozytor, gość Polskiego Radia Dzieciom.

- Od wielu lat muzycznie poruszam się w obszarach skierowanych do dorosłych więc tym większym zaskoczeniem była dla mnie propozycja zaśpiewania kołysanek dla dzieci – powiedziała Natalia Kukulska dodając, że ta płyta była wejściem do świata kojących dźwięków. - Dla nas jest to forma pewnego oddechu, spojrzenia rzeczywistosć z innej perspektywy - podsumowała gość Darii Druzgały.

 - Cieszę się, że wyobraźnia mnie nie zawiodła wtedy, gdy próbowałem wykreować światy muzyczne. Ogromne zasługi należy też przypisać zaprzyjaźnionemu bardzo blisko z Natalią, Michałowi Dąbrówce, który na etapie tworzenia aranżacji utworów, zaproponował bardzo ciekawe rozwiązania – powiedział Marek Napiórkowski. - Połączył muzykę akustyczną, którą ja tu głównie reprezentuję, ze światem subtelnej elektroniki. Użył do tego instrumentu marimba, który jest jednym z dwóch wiodących instrumentów na tej płycie – powiedział kompozytor. - Wydaje mi się, że udało nam się stworzyć kolorowy świat, który chciałbym zobaczyć w swoich snach – podsumował gość w audycji.

„Szukaj w snach” to płyta zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. – To my rodzice usypiamy nasze dzieci, więc jest to płyta także dla dorosłych. Mamy więc nadzieję, że ta muzyka wniesie coś dobrego dla obu stron i, że słuchając tych kołysanek, nasze sny będą kolorowe – dodała Natalia Kukulska gość Polskiego Radia Dzieciom.

Płyta ”Szukaj w snach” świętowała swoją premierę 25 maja 2018 r.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Piosenki i dźwięki dla dzieci na każdy dzień

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 15:00
Kołysanki, muzyka klasyczna i wesołe piosenki stanowią o różnorodności programu Polskiego Radia Dzieciom, skierowanego do najmłodszych słuchaczy. Rano budzą, w południe sprzyjają drzemce, a wieczorem kołyszą do snu.
rozwiń zwiń