Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna podróż na tajemniczą wyspę Bali

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 15:53
Indonezja to kraj w Azji południowo-wschodniej. Stolicą tego państwa jest Dżakarta. Państwo leżące między oceanem Spokojnym i oceanem Indyjskim jest największym krajem wyspiarskim na świecie  - wysp ma prawie 18 tysięcy! Jednymi z najbardziej znanych są Jawa i Bali. W "muzycznych podróżach" odwiedziliśmy Bali.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

To właśnie na urodzajnej, wulkanicznej wyspie Bali, gdzie uprawia się ryż, kawę, kakaowiec i palmę kokosową, pielęgnowany jest folklor znany na  całym świecie. Sztuka wyspy Bali, która przez lata była pod wpływem sztuki hinduskiej, jest bogata w ornamenty. Znane jest też balijskie złotnictwo i teatr cieni. W jaki sposób tworzy się te dziwne spektakle? Jak należy je oglądać?

Posłuchaj
55:04 muzyczne podróże 28.07.mp3 Muzyka na Bali (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)_28.07.2020.

 

Zapraszamy do muzycznej podróży na piękną i tajemniczą wyspę, której mieszkańcy przywiązują wielką wagę do muzyki, a muzyka wykonywana jest przez gamelan. Co to takiego? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Prowadzenie: Izabela Żukowska
Data emisji: 28.07.2020
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.  

jo

Zobacz więcej na temat: muzyczne podróże
Zobacz także
Czytaj także

Ludowe utwory Lazurek na żywo w "Muzycznych podróżach"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 10:00
Piosenki zaczerpnięte z folkloru wielu regionów Polski oraz polskie tańce narodowe tj. oberek, kujawiak, mazurek czy polonez znajdują się w repertuarze zespołu ludowego "Lazurki". Zespół gościł na naszej antenie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hiszpański śpiewająco z Irmą Vargas

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 12:00
Kolorów, wzorów czy liczenia po hiszpańsku można nauczyć się śpiewając. Taka nauka może być wspaniałą zabawą w którą włączyć można całą rodzinę. Jak to zrobić? Odbywając z nami muzyczną podróż do Meksyku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak brzmi kontrabas?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 11:00
Jest największym instrumentem smyczkowym. W orkiestrze odpowiada za harmonię i rytm. Jak brzmi i jak wygląda nauka gry na tym instrumencie?
rozwiń zwiń