X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Super zmysły

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 21:00
Dziś na „dzień dobry” o zmysłach – pomówimy o tym czym są i jakie zmysły mają ludzie i zwierzęta.
Super zmysły
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Czy nasi najmłodsi Słuchacze wiedzą do czego służą zwierzętom zmysły? Dla niektórych wyostrzona zdolność do słyszenia, widzenia i odczuwania decyduje o przeżyciu. W programie pojawią się: nietoperze, u których wykształcił się zmysł pozwalający na użycie ultradźwięków. Słonie, które korzystając z bardzo niskich dźwięków, są w stanie rozpoznawać członków swojej rodziny. Łososie zaś, dzięki niezwykle czułemu zmysłowi węchu, odnajdują drogę w górę strumieni. Delfiny natomiast wykorzystują dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości do lokalizowania niebezpiecznych drapieżników. Skorpiony z kolei wykrywają zagrożenie, używając nóg. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, koniecznie słuchajcie dzisiejszej audycji. Zaczynamy punktualnie o 7:00.

Zobacz także