Polskie Radio
Section05
Poranek Polskiego Radia Dzieciom

Co odpowiadać na pytania dzieci dotyczące pająków?

Dlaczego pająk się nie rusza, ile lat żyją pająki, co pająki jedzą i czy widzą kolory? To tylko niektóre z pytań jakie dzieci zadają dorosłym. Co można odpowiedzieć na tak szczegółowe pytania małych pasjonatów zaciekawionych przyrodą? Odpowiedzi poznaliśmy w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy do lektury i wysłuchania rozmowy z ekspertem.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci Poranek Polskiego Radia Dzieciom

Które zwierzę jest największym śpiochem?

Podczas naszego życia przesypiamy sporą jego część, dlatego sen jest bardzo ważny. Podczas snu organizm ma czas na regenerację, a my odpoczywamy. Gdy śpimy, porządkuje się nasza pamięć. W czasie snu zwiększa się też poziom hormonu wzrostu, który sprawia, że rośniemy. Gdy się wyśpimy, mamy lepszy humor następnego dnia. Dlaczego sen jest nam potrzebny i kto jest największym śpiochem wśród zwierząt i wśród bajkowych postaci?
Zobacz więcej na temat:  sen Poranek Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci edukacja przyrodnicza

Czego dziadkowie mogą nauczyć się od dzieci i dwrotnie?

- Jestem za tym, żeby nie tracić w sobie ciekawości życia i wzorować się na dzieciach. Dzieci mają ciekawość życia bo jeszcze niewiele wiedzą, a osoby starsze nie powinny być w tyle z wiedzą na temat zmieniającego się świata - powiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Mądra Babcia, która podzieliła się swoimi pomysłami na bycie szczęśliwą babcią nie oceniającą, który ze światów jest lepszy: ten najnowszy czy ten zamierzchły.
Zobacz więcej na temat:  senior wychowanie dziadek babcia Poranek Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci

Jak bawić się matematyką? Podpowiada Polskie Radio Dzieciom

W audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom sprawdziliśmy znajomość tabliczki mnożenia u naszych słuchaczy. Wraz z Mateuszem Grabowskim, współautorem Kart Grabowskiego, poddaliśmy testowi zarówno dzieci dzwoniące do studia jak i dorosłych słuchaczy stacji. Pomimo pojawiającego się stresu jak i bardzo wczesnej godziny, bo zabawa odbyła się tuż po godzinie 7.00, wynik egzaminu był bardzo zadowalający. Więcej w artykule i w załączonym zapisie audycji.
Zobacz więcej na temat:  matematyka edukacja czas wolny Poranek Polskiego Radia Dzieciom Martyna Chuderska radio dla dzieci

Skunks w studiu PR Dzieciom. Jak to jest mieszkać w domu ze skunksem?

Skunks to zwierzak, którego większość z nas kojarzy z niezbyt przyjemnym zapachem. Ale to stworzenie stało się też domowym pupilem. Co trzeba wiedzieć o skunksach? Co jedzą skunksy? Jak się nimi opiekować i czy w ogóle skunks w domu to dobry pomysł? Na te pytania odpowiedział gość Polskiego Radia Dzieciom, który pojawił się dziś (3.10) w studiu w towarzystwie skunksa Zygmunta.
Zobacz więcej na temat:  edukacja przyrodnicza radio dla dzieci zwierzęta DAB+ Poranek Polskiego Radia Dzieciom

Dzień Marzyciela - o czym marzą dzieci?

8 września obchodziliśmy Dzień Marzyciela. Była to świetna okazja do tego, by zastanowić się nad swoimi marzeniami i planami, a także pozwolić wyobraźni wziąć górę nad rzeczywistością. Dzień Marzyciela możemy świętować skupiając się na inspirującej lekturze, tworząc coś kreatywnego, poznając nowe miejsca lub po prostu rozmyślając o swoich pragnieniach, o których zapominamy na co dzień.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci Poranek Polskiego Radia Dzieciom