X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kto się boi wilków?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 09:00
W Polskim Radiu Dzieciom postanowiliśmy odczarować mit złego i strasznego wilka. Do naszego studia zaprosiliśmy więc gości: Piotra Chmielewskiego i Irenę Jazukiewicz z WWF Polska, którzy wiedzą o tych zwierzętach bardzo dużo.
Audio
Wilki, gatunek pod ochroną.
Wilki, gatunek pod ochroną.Foto: Pixabay.com/Aleksas_Fotos

Wilk jest objęty całkowita ochroną, ponieważ jest to gatunek zagrożony. Jak przekonywał Piotr Chmielewski, wilki są zwierzętami, które potrzebują dużo przestrzeni, aby zdobywać pożywienie, rozmnażać się i odbywać wędrówki. – Największym zagrożeniem dla wilków jest człowiek, a dokładniej kłusownicy i rozwój infrastruktury drogowej. Staramy się niwelować te konflikty – powiedział gość audycji.

WWF to Światowy Fundusz na rzecz ochrony Przyrody, który 1961 r. pomaga chronić przyrodę. W Polsce przyczyniła się m.in. do założenia Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz ochrony wielu gatunków zwierząt.


Zapraszamy na "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 9:00.


Zobacz więcej na temat: POLSKIE RADIO DZIECIOM
Zobacz także