!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Telewizja – jak wybrać to co wzbogaca, a nie szkodzi?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 19:00
Żyjemy w świecie obrazów i czy tego chcemy, czy nie, musimy nauczyć nasze pociechy sprawnie się w nim poruszać.
Odbiornik telewizyjny
Odbiornik telewizyjnyFoto: Lubs Mary.  photo on flickr 

O szkodliwym wpływie telewizji na niemowlęta i małe dzieci nikogo nie trzeba przekonywać. Kontakt z ekranem telewizora przerywa naturalną zabawę, ogranicza czas spędzony z rodzicami, wpływa na jakość snu, a w zetknięciu z obrazami pełnymi przemocy i wulgarnego języka, prowadzi do zaburzeń zachowania. Niektórzy rodzice decydują się na zupełne odizolowanie dziecka od szklanego ekranu. Czy taka decyzja jest właściwa? Żyjemy w świecie obrazów i czy tego chcemy, czy nie, musimy nauczyć nasze pociechy sprawnie się w nim poruszać. O tym jak mądrze korzystać z nowych technologii, by stymulować, a nie hamować rozwój dziecka, będziemy rozmawiać w dzisiejszej „Strefie rodzica”.

Chcecie zadać pytanie naszym ekspertom? Piszcie na strefarodzica@polskieradio.pl lub dzwońcie pod numer tel. (22) 645 20 55.

Zobacz więcej na temat: dzieci
Zobacz także