X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Adopcje cz.1

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 19:00
Jak przygotować się do adopcji? Dokąd skierować swoje pierwsze kroki? Jakie wymagania – ustawowe i proceduralne - należy spełnić, by zostać zakwalifikowanym jako rodzina adopcyjna? Jakie formalności trzeba załatwić? Na te i inne pytania odpowiemy wspólnie z naszymi ekspertami w cyklu czterech audycji, dotyczących adopcji.
Audio
  • 14.09.2015 Adopcje cz.1 (Strefa Rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Adopcje cz.1

Kryteria kwalifikujące do przysposobienia są dość ostre, a procedury długotrwałe. Ponadto nie każda para może stać się rodziną adopcyjną, nawet jeśli spełnia warunki ustawowe.

Decyzja o przysposobieniu dziecka jest jedną z najważniejszych i najtrudniejszych w życiu par, borykających się z problemem bezdzietności. A gdy zostaje już podjęta, rozpoczyna się długa i niełatwa droga ku rodzicielstwu. Jednak, by proces adopcyjny zakończył się sukcesem, należy dopełnić szeregu formalności. Oprócz nich, przyszli rodzice muszą zmierzyć się również z aspektem psychologicznym, a nawet etycznym adopcji, jak np. w przypadku adopcji ze wskazaniem.

Jak przygotować się do roli rodzica? Jak rozpocząć starania o dziecko? Dokąd skierować swoje pierwsze kroki? Jakie wymagania – ustawowe i proceduralne - należy spełnić, by zostać zakwalifikowanym jako rodzina adopcyjna? Jakie formalności trzeba załatwić? Jakie odbyć rozmowy, szkolenia i kursy? O wszystkich problemach, z którymi mogą zetknąć się przyszli rodzice adopcyjni, będziemy rozmawiać w Strefie Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom. Pierwsza audycja z cyklu czterech spotkań z ekspertami od adopcji już 14 września.

Goście:

Magdalena Modlibowska - aktywistka w środowisku adopcyjnym, autorka książki „Odczarować adopcję” oraz najnowszej „Księga adoptowanego dziecka”, redaktorka działu Adopcja „Chcemy być rodzicami”, prezeska Fundacji Wsparcia Rodzin „Po adopcji”

Jolanta Drzewakowska - red. naczelna magazynu "Chcemy Być Rodzicami", ekspert w dziedzinie niepłodości jako zjawiska społecznego w Polsce i na świecie

Izabella Ratyńska - dyrektor Fundacji Rodzin Adopcyjnych

W naszej wieczornej Strefie Rodzica doradzamy, jak dobrze, mądrze i zdrowo wychować dziecko oraz optymalnie wspierać jego rozwój, a zapraszani do udziału w audycjach eksperci wspomagają słuchaczy w tym trudnym zadaniu. Poruszamy też problemy istotne dla rodziców lub osób pragnących nimi zostać. Bardzo cenne są dla nas również opinie samych słuchaczy, którzy e-mailowo lub telefonicznie dzielą się na antenie swoimi doświadczeniami i uwagami. Chcielibyśmy, by Strefa Rodzica w Polskim Radiu dzieciom była dla Państwa miejscem do debaty – na każdy proponowany przez nas lub słuchaczy temat. Prowadząca Ludwika Grunwald zaprasza.

 

Zobacz także