Polskie Radio
Section05
Strefa Rodzica

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKIE RADIO DZIECIOM Strefa Rodzica czas wolny dzieci rodzina rozwój dziecka psychologia dziecięca

Jak nauczyć dziecko regulowania emocji? - SŁUCHAJ od 21

Różne historie mogą się przytrafić każdemu dziecku w wieku wczesnoszkolnym, jego rodzeństwu i opiekunom. Organizacja zdalnej nauki w czasie pandemii, odreagowywanie emocji po powrocie ze szkoły, niska samoocena i niechęć do odrabiania prac domowych, dokuczanie ze strony rówieśników. Jak radzić sobie z tymi trudnościami? Jak nauczyć dziecko rozwijania zdolności do samoregulacji?
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica rozwój dziecka

Dzieciństwo ucznia po szkole. Czas wolny czy ciężka praca?

Skończyły się wakacje i zaczął się rok szkolny, czyli czas dodatkowych zajęć w dziennym planie ucznia. Jest to okres, w którym rodzice zamieniają się w szoferów, a dzieci pracują nierzadko dłużej niż sami rodzice. Najpierw zajęcia w szkole, a po nich zajęcia dodatkowe i odrabianie lekcji. Jak sobie z tym poradzić? O tym w rozmowie z ekspertami w studiu Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Strefa rodzica".
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica czas wolny dziecko

Seksualność - od dziewczynki do dorosłej kobiety

Wizyta u seksuologa i problemy seksualne ciąż w Polsce wydaje się być tematem tabu. Przeciętny Polak słysząc "seksuolog" raczej myśli o różnych zboczeniach na tle seksualnym, natomiast bardzo często kobiety udają się do seksuologa w sprawach, które wydają się być błahe, ale są takie tylko z pozoru. Wiedzą to seksuolożki z którymi rozmawiała Marta Szarejko – autorka książki "Seksuolożki. Nowe rozmowy".
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica