X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rola i znaczenie hospicjum w opiece nad chorymi

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 17:41
Przychodzi taki moment w życiu każdego człowieka, kiedy potrzebuje on pomocy drugiego człowieka. Może to mieć miejsce w młodym wieku lub po przeżyciu kilkudziesięciu lat. Jednak bez względu na wiek świadomość, że osoba, którą kochasz odchodzi jest trudna. W takich sytuacjach bardzo przydatna jest pomoc hospicjum, o którym opowiedzą słuchaczom wolontariuszka Julia Choroszewska oraz doktorzy Paweł Grabowski i Ewa Stankiewicz.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Chinnapong

W obecnych czasach istnieje zjawisko zwane singularyzacją starości. - Singularyzacja starości oznacza, że jest coraz więcej osób pojedynczych samotnych – mówi dr Paweł Grabowski. Co więcej często zdarza się, że osoby starsze i schorowane opiekują się sobą wzajemnie. W niektórych przypadkach może to niestety nie wystarczyć. Pomóc wtedy mogą specjalnej ośrodki, które zapewnią specjalistyczną pomoc domową lub miejsce, gdzie osoby ciężko chore będą mogły godnie i w spokoju spędzić resztę życia. 

Posłuchaj
59:03 31.03. Strefa rodzica - hospicjum.mp3 Rola i znaczenie hospicjum w opiece nad chorymi (Strefa rodzica/PRD)_31.03.2021.

Bardzo często, jeśli tylko jest to możliwe, ostatni okres życia ludzie pragną spędzić w swoim domu, w otoczeniu najbliższych. Pomóc w tym mogą pełni profesjonalizmu i empatii pracownicy domowego hospicjum. Zalicza się do nich m.in. lekarzy, pielęgniarki, psychologów czy dietetyków. Ich praca polega nie tylko na wykonywaniu zabiegów, lecz także pokazaniu najbliższym w jaki sposób mogą zadbać o schorowane osoby. W momencie, gdy takie pacjenci nie mają krewnych, bardzo ważną rolę odgrywają wtedy wolontariusze. Poprzez swoją obecność oraz troskę nierzadko stają się oni dla nich jednymi z najbliższych ludzi.   

Świadomość, że osoba bliska twojemu sercu odchodzi jest trudna i bolesna. W takim momentach staramy się zrobić wszystko, by w tych ostatnich chwilach zapewnić im spokój. Pomóc w tym mogą hospicja, których wykwalifikowany i profesjonalny personel sprawi, że zarówno osoby schorowane jak i ich rodziny poczują się bezpieczniej.
Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Goście: dr Paweł Grabowski, dr Ewa Stankiewicz i Julia Choroszewska 
Data emisji: 31.03.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także