Polskie Radio Dzieciom

Poznajemy słynne na świecie matki

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 15:00
W audycji "Dawno, dawno temu"na antenie Polskiego Radia Dzieciom, przyjrzymy się kilku mamom, kobietom, które wychowały niezwykłych ludzi.
Audio
  • Poznaj słynne matki (Dawno, dawno temu/Polskie Radio Dzieciom)
Maria Skłodowska-Curie
Maria Skłodowska-CurieFoto: Shutterstock/bilha golan

Czy same były znanymi i ważnymi osobami? Jakie były w życiu codziennym i jakimi matkami były dla swoich dzieci? O tym w rozmowie z gościem Polskiego Radia Dzieciom Marcinem Chodorowskim z Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. 

Audycję prowadzi Marta Powałowska.

”Zapraszamy do stołu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą niedzielę o 9.00.

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz więcej na temat: POLSKIE RADIO DZIECIOM
Zobacz także
Czytaj także

Lew i Królik zasłuchani w opowieściach wilka morskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 12:00
Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedził najprawdziwszy na świecie wilk morski i żeglarz, który opowiedział wiele morskich opowieści. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakich czasów sięgają początki farmacji

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 13:30
Farmacja rozpoczęła się wtedy, kiedy zaczęto leczyć ludzi. Było to dawno, dawno temu. Na początku nie było ani aptek, ani lekarstw zaś posługiwano się ziołami, które uzdrawiały i przynosiły ukojenie. Przyrządzano z nich mikstury lub napary albo okładano nimi obolałe lub chore miejsca.  
rozwiń zwiń