Polskie Radio
Section05
Podwieczorek z Filipem i Leopoldem

100 lat polskiego świata komiksów

Jak większość ludzkich dzieci, tak i królicze dziecko, Filip Karocki Królik, poszedł we wrześniu do szkoły. I, co jest dość nietypowe, bo najczęściej z dziećmi jest odwrotnie, wcale mu się tam nie nudzi. Czyta lektury, a z książek najbardziej lubi obrazki! Tym bardziej się ucieszył, bo Leopold Grzywa, nasz redakcyjny lew, zdecydował się na temat audycji bardzo bliski i książkom, i rysowaniu.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem DAB+ dzieci

Floryda i jej najciekawsze zakątki

Kiedy kilka stuleci wstecz hiszpański żeglarz, odkrywca i konkwistador Juan Ponce de León, usłyszał indiańską legendę o tym, że na  mitycznej wyspie Bimini istniało źródło wiecznej młodości zorganizował wyprawę, która miała je odnaleźć. Podróż zaczęła się w 1513 roku. Po krótkiej żegludze dostrzeżono ląd, który nazwano Florydą. Podobno de León wierzył, że odkrył wyspę...
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem dzieci podróże

O, Kurdybanek… Ziołolecznictwo króla Jana III

Zanim wymyślono lekarstwa w postaci pastylek i pigułek, to przez setki lat leczyliśmy się ziołami. Zioła się parzyło i piło zrobiony z nich napar, albo po prostu przykładało do skóry. Czasem to wystarczyło, żeby łagodzić objawy różnych dolegliwości. Zazwyczaj ziołolecznictwem parali się ludzie prości, ale zdarzało się też, że niektóre rośliny można było znaleźć na stołach królewskich.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem edukacja edukacja przyrodnicza