X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Paleontologia - co to takiego?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 16:45
Gdy na Ziemi żyły dinozaury, świat wyglądał zupełnie inaczej niż współcześnie. Nie tylko nie było jeszcze na nim ludzi, ale nie było też drzew liściastych i żyły przedziwne zwierzęta... Skąd to wiemy? Dzięki pracy paleontologów! 
Skamieniałości dinozaura
Skamieniałości dinozaura Foto: shutterstock.com

Czy szukanie w ziemi szczątków dawno wymarłych zwierząt i roślin może być pasjonujące? Na pewno, tym bardziej że w ten sposób możemy nie tylko rozwiązać zagadki, na którymi od dawna głowią się badacze, ale na przykład znaleźć ślady stóp olbrzymiego zwierzęcia sprzed.. 200 milionów lat! 

Czy na terenie naszego kraju kiedyś żyły olbrzymie diznozaury? na pytanie odpowie nasz gość Polskiego Radia Dzieciom: Daniel Tyborowski - kustosz i paleontolog z Muzeum Ziemii

Posłuchaj

59:17 Dzieci_AAC 2022_02_26-15-00-22_DDT.mp3 26.02.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 26.02.2022

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: dzieci Marta Powałowska
Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Historia zimowych igrzysk olimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 16:45
I Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w dniach 25 I–4 II 1924 r. W Chamonix wystąpiło 258 zawodników (w tym 11 kobiet) z 16 krajów. Rywalizowano w 6 dyscyplinach sportowych, obejmujących 16 konkurencji. Wśród olimpijczyków w Chamonix było 7 Polaków, którym nie udało się wywalczyć ani jednego medalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". DUCH czyli Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 16:45
Dziś odwiedzamy miejsce, gdzie o historii mówi się bardzo ciekawie! Czego możemy się nauczyć na tym niezwykłym uniwersytecie?
rozwiń zwiń