X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Ignacy Łukasiewicz

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2022 16:45
Naukowiec, filantrop, przedsiębiorca, społecznik, wynalazca m.in. lamy naftowej, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej.
Portret Ignacego Łukasiewicza
Portret Ignacego ŁukasiewiczaFoto: PAP/Paweł Pawłowski

200 lat temu, 8 marca 1822 roku urodził się Ignacy Łukasiewicz, który jako pierwszy na świecie wykorzystał na skalę przemysłową korzyści, jakie daje ropa naftowa.

O życiu i dokonaniach Ignacego Łukasiewicza opowie gość Polskiego Radia Dzieciom: Jan Amos Jelinek - doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki.

Posłuchaj
59:06 Dzieci_AAC 2022_03_19-15-00-29_DDT.mp3 19.03.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 19.03.2022

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: dzieci Marta Powałowska
Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Paleontologia - co to takiego?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 16:45
Gdy na Ziemi żyły dinozaury, świat wyglądał zupełnie inaczej niż współcześnie. Nie tylko nie było jeszcze na nim ludzi, ale nie było też drzew liściastych i żyły przedziwne zwierzęta... Skąd to wiemy? Dzięki pracy paleontologów! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Świat starożytnej Grecji

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2022 16:45
W audycji przyjrzymy się starożytnej Grecji, a dokładniej dwóm najważniejszym z jej polis, miast-państw - Atenom i Sparcie.
rozwiń zwiń