X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Liść

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 11:00
Czy zauważyliście, że jesień jest równie kolorowa jak wiosna? Z tą różnicą, że jest zimniej, słońce krócej świeci a kwiaty zastępują wielobarwne liście.
Audio
  • 01.11.2015 Liść (Jak to działa/Polskie Radio Dzieciom)
Liść
Foto: archiwum prywatne

Skąd biorą się na drzewach tak kolorowe liście? I dlaczego w pewnym momencie spadają? Co produkuje magiczna liściasta fabryka w dzień i czy działa w nocy? Mysz Fela podpowie wam jak szybko i dokładnie narysować liść z całym jego skomplikowanym układem nitek (przyjrzyjcie się liściom – wszystkie mają całą siatkę nerwów) a Magda, Henio i Ewa  zastanowią się jak jeszcze można bawić się liśćmi. Dzięki magicznym włosom wspomnień Myszy Feli spotkacie się również z panią Rogalińską z rodziny patyczaków rogatych, która opowie Wam o paru ciekawostkach z jej patykowatego życia.  

Zobacz także