Polskie Radio
Section05
jesień

Pochmurnie i mgliście. Prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie kraju początkowo także rozpogodzeniami - tutaj też rano utrzymywać się będą lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Postępująca od zachodu strefa opadów deszczu, w pasie nadmorskim możliwe burze. Temperatura maksymalna od 11 st. C do 14 st. C, nieco chłodniej miejscami na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich, około 9 st. C, 10 st. C.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda mgła jesień

Ciepło, ale możliwe opady deszczu. Prognoza pogody na wtorek

We wtorek w Polsce południowo-wschodniej zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże, miejscami opady deszczu. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 11 st. do 15 st., najcieplej w Polsce południowo-wschodniej od 16 st. do 19 st., chłodniej lokalnie w kotlinach sudeckich od 9 st. do 10 st.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda jesień deszcz IMGW

POGODA Śnieg w Tatrach, przelotne opady deszczu w pozostałej części kraju. Prognoza pogody na weekend

W weekend prognozuje się większe zachmurzenia na terenie całego kraju, z przejaśnieniami postępującymi od zachodu. Miejscami przelotnie będzie padać deszcz, w Tatrach - deszcz ze śniegiem. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na południu miejscami porywisty. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.
Zobacz więcej na temat:  prognoza prognoza pogody wiatr deszcz jesień POLSKA