X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działają” gwiazdy?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 11:00
Już niedługo, aby zasiąść do wigilijnego stołu będziemy wypatrywać pierwszej gwiazdki na niebie. Ale gwiazdy to nie sama magia.
Audio
  • 20.12.2015 Jak "działają" gwiazdy (Jak to działa/Polskie Radio Dzieciom)
Foto: pixabay.comdomena publiczna
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Gwiazdy kojarzą się nam z czymś odległym i nieosiągalnym, a zarazem pięknym. Te spadające - spełniają życzenia, te mrugające - tulą nas do snu, a pierwsza gwiazdka, w wigilijną noc - zaprasza wszystkich domowników do stołu. Trudno byłoby je jednak wszystkie zliczyć. Spoglądając na wieczorne niebo, można dostrzec na nim gołym okiem około 6 000 migoczących gwiazd. Jedne świecą silniejszym światłem, inne słabszym, niektóre układają się w gwiazdozbiory nazwane np.: Wielką Niedźwiedzicą, Żyrafą czy Kasjopeją i choć oddalone od Ziemi o miliony lat, niezmiennie fascynują człowieka.

W najbliższym programie „Jak to działa”, dowiemy się, czym tak naprawdę są gwiazdy, czy rzeczywiście świecą i dlaczego widać je tylko w nocy? Porozmawiamy też o tym jak gwiazdy pomagają marynarzom znaleźć drogę i dlaczego sławnych ludzi też nazywamy czasem gwiazdami. Myszka Fela wyjaśni dzieciom: czy można poprosić o gwiazdkę z nieba oraz czy jest trochę prawdy w stwierdzeniu, że wszyscy jesteśmy „dziećmi gwiazd”? A dzięki niesamowitym możliwościom, naszej radiowej Myszy wykonamy też ciekawe eksperymenty, aby zrozumieć jak powstały gwiazdy.

Audycja "Jak to działa" to spotkanie z Myszą Felą, Ewą oraz dziećmi. Fela to wakacyjna przyjaciółka Ewy, która całe swoje życie podróżowała. Od jakiegoś czasu Fela mieszka w Polskim Radiu Dzieciom. Ponieważ miała bardzo dużo przygód, bardzo dużo widziała i bardzo dużo wie, jest idealnym pomocnikiem w odkrywaniu świata. Bo otaczający nas świat jest niezwykle ciekawy. A najwspanialszymi jego badaczami są dzieci, które są bardzo ciekawe: jak i co działa? Dlaczego góry są wysokie? Skąd się biorą kolory? Po co nam włosy na głowie? Jak działa sen? Szukajcie razem z nami odpowiedzi na te i na wiele innych interesujących pytań.

 

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą niedzielę w godzinach 12:00 - 13:00, a szczególnie w niedzielę, 20 grudnia.

Zobacz także