Polskie Radio
Section05
dziecko

Prawidłowy rozwój sensoryczny. Jak rodzic może pomóc dziecku?

Niemowlęta i małe dzieci rozwijają się stosunkowo szybko i dynamicznie. W związku z tym ważne jest, aby rodzice wiedzieli jak odpowiednio pogłębiać i wzmacniać ich zmysły oraz pielęgnować integrację sensoryczną. Chociaż niektórym mogłoby się wydawać, że zajęcia z tego zakresu są formą terapii dla niektórych dzieci, tak naprawdę są one korzystne dla wszystkich maluchów, o czym w Strefie Rodzice opowiada Aleksandra Charezińska, terapeutka integracji sensorycznej.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica rozwój dziecka dziecko rodzicielstwo

Częstochowa: kilkumiesięczne dziecko zostawione w oknie życia. Rodzice zgłosili się na policję

Około 1.00 w nocy w oknie życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego działającym przy Domu Życia w Częstochowie pozostawiona została pięciomiesięczna dziewczynka. W rozmowie z portalem polskieradio24.pl mł. asp. Kamil Sowiński z częstochowskiej komendy powiedział, że rodzice dziecka sami zgłosili się na policję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA śląskie Częstochowa dziecko regiony społeczeństwo

Apel RPD do ministra sprawiedliwości. Rzecznik chce prac społecznych za utrudnianie dziecku kontaktów z rodzicem

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zwrócił się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o pilną zmianę przepisów, by ukrócić proceder alienacji rodzicielskiej. Rzecznik postuluje wprowadzenie obowiązkowych prac społecznych, jeśli kary pieniężne okażą się nieskuteczne.
Zobacz więcej na temat:  rodzina dziecko Rzecznik Praw Dziecka Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak POLSKA społeczeństwo

Czym było dziecko? Historia zawarta w ludowych kołysankach

Andrzej Bieńkowski, analizując treści ludowych kołysanek, ukazuje ponurą rzeczywistość wsi sprzed stu lat i dawniejszej - śmiertelność dzieci była bardzo wysoka, a te, które przeżyły, od najwcześniejszych lat musiały uczestniczyć w ciężkiej, gospodarskiej pracy, nieadekwatnej w swym trudzie do ich wieku i sił. Audycja była swego rodzaju “odczarowaniem” niewłaściwie najczęściej postrzeganego, wiejskiego repertuaru kołysankowego. Ilustrację stanowić będą utwory z płyty z serii Muzyka Źródeł “Wokół dziecka”.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Andrzej Bieńkowski dziecko