X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Skorpiony

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 10:00
Bohaterem dzisiejszego "Zwierzyńca" będą jedne z najbardziej jadowitych zwierząt na świecie.
Audio
  • 15.05.2016 Skorpiony (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)
Skorpiony
Foto: pixabay.com

Choć spośród 1750 gatunków, tylko 25 posiada jad, który może być dla człowieka niezwykle niebezpieczny, to powszechnie uważa się skorpiony za stworzenia budzące grozę. Mimo niebezpieczeństwa, staniemy dziś oko w oko z tym tajemniczym mieszkańcem lasów deszczowych, pustyń, wysokogórskich terenów, wszystkich kontynentów, z wyjątkiem Antarktydy. Zmierzymy się ze szczypcami i słynnym kolcem jadowym. Wiecie dlaczego skorpiony uważa się za pionierów życia na lądzie? Czy to prawda, że niektóre gatunki mają zdolność hibernacji? Ciekawe czy uda nam się odkryć prawdziwą naturę skorpiona?

Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę w świecie skorpionów i poznać odpowiedź na wiele interesujących pytań, koniecznie słuchajcie dzisiejszej audycji.

Zaprasza Pascal Kaczorowski.

Zobacz także