Polskie Radio Dzieciom

Cztery pory baśni

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 11:00
Dlaczego babie lato jest babie – to znaczy - co ma baba do pająka? Jaki jest przepis na rycerza? Czy kruk umie przygotować biznes plan? Czy w lesie są złe dzielnice? – Na te i inne, równie naglące pytania, pozwoli odpowiedzieć najnowsza książka Włodzimierza Dulemby „Cztery pory baśni. Lato”.
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały promocyjne

Oto wspaniały tom baśni dedykowany wszystkim dzieciom, to opowieść o lecie i jego trzech siostrach: jesieni, zimie i wiośnie. Zgromadzono w nim przepiękne, pełne mądrości, ciepła i humoru opowieści, napisane przez znanego polskiego baśniopisarza. Te bajeczne historie ułożone zostały w cykl czterech pór roku. Nawiązują do ważnych dni, świąt kościelnych, Dnia Babci, Dnia Dziadka, początku roku szkolnego i wielu innych ciekawych momentów, z jakimi spotykamy się wiosną, latem, jesienią i zimą. Zapraszamy do wspaniałej lektury całe rodziny. To książka, która towarzyszyć będzie dzieciom i ich bliskim przez cały rok.

Dzięki tym wspaniałym historiom poznamy zdarzenia z życia ludzi małych i dużych, dobrych i takich, o których tego powiedzieć się nie da. Przeczytamy o przygodach zwierząt i roślin. Spojrzymy na świat oczyma przyrody i będziemy uczestniczyć w niezwykłym przenikaniu się baśni i rzeczywistości.


Książkę poleca: Polskie Radio Dzieciom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także