X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Start VII edycji akcji edukacyjnej "Zbieraj z klasą"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:15
1 października ruszyła VII edycja akcji proekologicznej "Zbieraj z klasą". Ambasadorami akcji są Justyną Tomańska i Mariuszem Totoszko. Akcja potrwa do maja 2020 r. W projekcie uczestniczy ponad 1600 placówek oświatowych z całej Polski.
Zbieraj z klasą
Zbieraj z klasąFoto: mat. pras.

Edukujemy, ale także motywujemy najmłodszych do ochrony naszej planety poprzez działania pro–ekologiczne np. segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci. W okresie od września 2018 r. do marca br. ich przedstawiciele zebrali łącznie 25 470 kg baterii oraz 107 678 kg zużytego sprzętu elektronicznego.

Wyniki zbiórki wszystkich sześciu edycji (2014 do 2018/2019) to: baterie – 209.938 kg, elektrośmieci – 379.214 kg 

Jesteśmy przekonani, że poza budowaniem świadomości wśród dzieci i młodzieży, nic tak ich nie zmotywuje do zachowań pro-ekologicznych jak szansa zdobycia wspaniałych nagród. Dzieci z placówek biorących udział w akcji "Zbieraj z klasą" wygrywają cenne nagrody: punkty, które można zamienić́ na produkty w sieci sklepów oraz nagrody finansowe i wycieczki, np. w VI edycji 2018 r. były to:
- wyjazd klasy z opiekunami na zagraniczny kemping do Francji, w tym do Disneylandu
- wyjazd do Hiszpanii do miasta Estepona
- wyjazdy do ośrodka wypoczynkowego na Mazurach i do luksusowego Hotelu w Kołobrzegu. 

W tym roku uczestnicy zostaną nagrodzeni wycieczkami m.in. na zagraniczny kamping, do ośrodków wypoczynkowych w górach, na Mazury, do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu itp.

Zobacz teledysk promujący kampanię 

Akcja "Zbieraj z klasą" to także cykl nieodpłatnych muzycznych spektakli, które prowadzi wokalista Mariusz Totoszko oraz założycielka portalu "Najlepsze dla dzieci” Justyna Tomańska. Podczas spektakli uczestnicy mają okazję zgłębić́ wiedzę z zakresu ekologii. Poprzez zabawę uczą się dlaczego warto dbać́ o Ziemię i zbierać́ zużyte baterie oraz elektrośmieci. W trakcie zajęć dzieci uczestniczą w konkursach i wygrywają nagrody w postaci płyt, książek lub map dla swojej klasy. Trasa spektakli VII-edycji akcji obejmie ok. 30 lokalizacji w całej Polsce, w tym także domy dziecka, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły podstawowe i inne placówki edukacyjne

Ambasadorzy akcji od 07.09.2018 r. nieprzerwanie do dziś i podczas kolejnej edycji, prowadzą też autorskie audycje "Zbieraj z klasą" w Polskim Radiu Dzieciom.

Więcej na stronie akcji.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym akcji "Zbieraj z klasą".

Zobacz także