X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kalinka na fali. Życie to przygoda! Premiera książki

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 14:59
Oto dziewczynka, która o żeglowaniu wie wszystko! Kapitanka Kalinka spędza na statku całe życie: tutaj się budzi, zjada śniadanie i tu chodzi do szkoły. Rozmawia z przyjaciółmi i z wrodzoną ciekawością poszukuje naprawdę niesamowitych przygód. A te zdarzają się bardzo często - i na wodach, i na lądach. Pływa już ponad dwanaście lat i ma mnóstwo ciekawych rzeczy do opowiedzenia.
Kalinka na fali. Życie to przygoda
Kalinka na fali. Życie to przygoda!Foto: mat. pras.

Czy wyobrażasz sobie, że do szkoły masz zaledwie pięć kroków, a całe dnie spędzasz tylko w trzech pomieszczeniach: kajucie, mesie i łazience? Że czasem, gdy rano wstajesz, nie wiesz, gdzie akurat jesteś? Może w Chorwacji, a może już w Czarnogórze? Że na statku, którym płyniesz, muszą być dziesiątki kilogramów jedzenia oraz setki litrów wody i paliwa?

Dołącz do naszej załogi i dowiedz się, jak się żegluje zimą, jakie koty żyją w Kotorze i co to jest radio morskie. Przeczytaj i sprawdź, ile minut potrzebuje nasz wzrok, by przyzwyczaić się nocą do ciemności, czy jacht może być niemowlakiem, który kraj ma cztery stolice, jaka jest międzynarodowa zabawa podróżników-poszukiwaczy skarbów albo dlaczego nie wolno pić słonej wody. 

Kapitanka Kalinka od dziecka przemierza morza i oceany a relacje ze swoich podróży regularnie zdaje na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Wraz z rodzinami jest współtwórczynią audycji “Rodzina pod żaglami”. Prowadzi Instagrama, ma także wiele filmów na kanale YouTube, na których nie tylko opowiada, ale także pokazuje jak wygląda żeglarskie życie. 

Kalinka świetnie opisuje to, jak barwne życie można wieść pod żaglami. 
Pokazuje też, że żeglarstwo to nie tylko pasją, ale też nauka odpowiedzialności za siebie, innych ludzi i otaczający nas świat. 
Polecam wszystkim! - Zbigniew Gutkowski.

Tytuł: "Kalinka na fali. Życie to przygoda!"
Autor: Kalina Jakubczak
Premiera: 25 marca 2020 

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym książki "Kalinka na fali. Życie to przygoda!"

>>> Poznaj szantę "Kalinka na fali" <<<

Więcej o przygodach Kalinki Kapitanki usłyszeć można na antenie Polskiego Radia Dzieciom w audycji Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę od 10.45 - 10.50. oraz w każdy piątek o 17.45 w audycji "Rodzina pod żaglami".

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. 

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo

Zobacz także