X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00
Polskie Radio Dzieciom
Section02
AUDYCJE
Section03
Section04
poniedziałek - piątek
sobota
niedziela

Kapitanka Kalinka na morzu

Section26
O audycji

ŚR. GODZ. 10:45 - 10:50

Cześć, nazywam się Kalinka Kapitanka i jestem reporterką Polskiego Radia Dzieciom na morzu.

Żyję tam gdzie inni podróżują i spędzają wakacje. Od lat razem z moimi rodzicami żyję na pokładach jachtów na morzu. Żyję w świecie żeglarzy i marynarzy jak z dawnych książek przygodowych. Co roku pływam po wielu morzach, po oceanie, po setkach portów i wysp. Na morzu nie ma granic więc nawet nie widzimy czasem kiedy przekraczam granice, nawet jak przekraczamy te egzotyczne granice w dalekich krajach Afryki.

Teraz będę co tydzień w ”Muzycznych podróżach” Polskiego Radia Dzieciom zabierać was będę do mojego świata i opowiem Wam o nim. Za  pośrednictwem radia zobaczycie go odrobinę moimi oczami.

Czy wiecie, że na morzu na statkach i jachtach wiele rzeczy i miejsc nazywa się inaczej, choć są trochę podobne do tych w Waszych domach. Żeglarze używają bardzo precyzyjnych nazw znanych tylko na morzu i różnic jest naprawdę dużo.

Posłuchajcie tych najciekawszych i najzabawniejszych.

Naprzód przygodo!
Wasza Kapitanka Kalinka.
Ahooj!

Section025