X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Young Arts Kids – nowa platforma dla edukacji muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 08:00
Young Arts Kids to nowa platforma edukacyjna realizowana w ramach programu Kultura w sieci.  Dzięki niej uczniowie - szczególne w czasie ograniczeń związanych z epidemią - mogą zdalnie doskonalić swoje umiejętności gry na instrumencie z wybranymi nauczycielami z całej Polski. Agata Szymczewska, Łukasz Błaszczyk, Katarzyna Budnik i wielu innych wybitnych nauczycieli instrumentu dołączyło do tego projektu.
www.yakids.pl
www.yakids.plFoto: mat. pras.

Nauczanie na odległość to wymóg dzisiejszych czasów, który niesie za sobą tyle wyzwań, co szans. Edukacja muzyczna, która opiera się na systematyczności i ciągłym doskonaleniu umiejętności, w szczególny sposób została dotknięta przez miesiące izolacji społecznej, która uniemożliwiła uczniom kontakt z nauczycielami instrumentu.

- O ile wiosenny lockdown był dla wszystkich zaskoczeniem, o tyle teraz możemy się przygotować na ewentualne kolejne ograniczenia pandemiczne. Opierając się na doświadczeniach dyrektorów szkół muzycznych, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, przygotowaliśmy narzędzie internetowe, które pozwoli uczniom kontynuować proces kształcenia niezależnie od sytuacji – mówi Bartłomiej Tełewiak, skrzypek i pomysłodawca Young Arts Kids. 

Young Arts Kids to miejsce wirtualnych spotkań uczniów i nauczycieli gry na instrumentach. Misją projektu jest ułatwianie dostępu do edukacji muzycznej wszystkim, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pod opieką wybitnych nauczycieli oraz możliwość kontynuowania edukacji w okresie ewentualnych ograniczeń pandemicznych.

Platforma Young Arts Kids działa od początku października i jest dostępna pod adresem www.yakids.pl. Wśród pedagogów oferujących tu swoje lekcje znajdują się m. in. skrzypaczka Agata Szymczewska, uznany pedagog skrzypiec Łukasz Błaszczyk, altowiolistka Katarzyna Budnik.

Za realizację całego projektu – platformy edukacyjnej oraz konferencji – odpowiada Fundacja Young Arts, organizator Young Arts Festival w Krośnie oraz międzynarodowych kursów mistrzowskich.

Projekt Young Arts Kids dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Partnerami konferencji i platformy edukacyjnej są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Centrum Edukacji Artystycznej.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym projektu Young Arts Kids.

Polskie Radio Dzieciom każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Zobacz więcej na temat: DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Rozwiązanie zagadki w konkursie "O czym one mówią?"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 14:40
Poznaliśmy kolejną zwycięską Placówkę Ambasadorską, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi w konkursie "O czym one mówią". Odpowiedź na zagadkę sprzed tygodnia brzmi "Mrówka". Gratulujemy zwycięskim klasom i ich wychowawcom. Nagrodą jest radioodbiorniki DAB+! Zapraszamy do oglądania galerii prac otrzymanych od uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Potoku Wielkim.
rozwiń zwiń