Polskie Radio
Section05
DAB+

Eurowizja Junior 2020 tuż tuż. Głosowanie publiczności trwa!

Głosowanie w konkursie Eurowizji Junior 2020 wystartowało 27 listopada o godz. 20:00. Internauci mogą oddać swoje głosy online. Można głosować również na reprezentantów swoich państw. Głosy publiczności to połowa głosów przyznawanych w konkursie, drugą połowę przyznają narodowe jury złożone ze specjalistów w dziedzinie muzyki oraz artystów w młodym wieku. Polskę reprezentować będzie dziesięcioletnia Ala Tracz, laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom
Zobacz więcej na temat:  DAB+ edukacja dzieci

Polskie Radio Dzieciom: Trwa konkurs literacko-plastyczny

Trwa trzecia edycja konkursu "Gwiazdkopisanie" organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Opowiadania, wiersze, komiksy ocenią uznani polscy twórcy literatury dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, a także Martyna Chuderska, dziennikarka PR Dzieciom. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ W POLSKIM RADIU

100 lat wstecz. Podróż w muzyczną przeszłość swingu

Siostry Andrews i The Puppini Sisters - te dwa tria wokalne dzieli ponad pięćdziesiąt lat dwudziestowiecznej historii. Łączy je swing - gatunek jazzu, który powstał w USA w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Przyjęty ciepło przez słuchaczy w Ameryce, zyskał uznanie na całym świecie. I grany jest do dziś. Hołd artystyczny temu gatunkowi muzyki złożyli nawet twórcy rewelacyjnego filmu animowanego "Trio z Belleville" - tytułowe "trio" to grupa zamaszystych śpiewających staruszek, kołyszących się w rytm śpiewanego swingu.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem edukacja DAB+ dzieci

"Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej z ważną literacką nagrodą!

"Turonie, żandary, herody..." autorstwa Anny Kaźmierak, "Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej i "Widziałem pięknego dzięcioła" Michała Skibińskiego z ilustracjami Ali Bankroft. To tylko niektóre z książek, które w tym roku konkurowały o Nagrodę Imienia Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci. W czasie gali finałowej nagrodę przyznano Marii Strzeleckiej za książkę "Beskid bez kitu".
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca edukacja DAB+

Szalona samochodowa szybkość

Filip ostatnio tak szybko biegł na nagranie, że aż się zasapał! Wcale mu to nie przeszkadzało, bo uwielbia prędko biegać - chyba wszystkie króliki mają to we krwi. Leopold wymyślił więc, że tym razem porozmawiają o szybkości. W internecie co prawda można wyczytać, że szybkość to "tempo zmian w czasie" - ale co to tak naprawdę znaczy? A żeby skomplikować całą sprawę, Lew zapowiedział, że audycja będzie o szybkości we wszystkich czasach - w przeszłości, teraźniejszości no i w przyszłości!
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem DAB+ edukacja