Polskie Radio
Section05
DAB+

"Orkan. Depresja". Rozmowa z Ewą Nowak

23 lutego to Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. W "Kulturalnej Strefie" do rozmowy o tej chorobie zaprosiliśmy Ewę Nowak. Pisarkę, pedagog terapeutę publicystkę, która jest laureatką wielu wyróżnień - między innymi nagrody Polskiej Sekcji IBBY roku 2020 za książkę "Orkan. Depresja". 
Zobacz więcej na temat:  literatura DAB+

Rysujemy parasol [WIDEO]

Podczas swoich lekcji rysunku, Stworek Potworek uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci zdobywają umiejętność rysowania krok po kroku. Rysunek, który początkowo może wydawać się trudny do wykonania, okazuje się, dzięki tym wskazówkom, całkiem łatwą pracą. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak za pomocą łuku, zębów, krótkiej kreski i zagiętej długiej narysować parasol.
Zobacz więcej na temat:  DAB+ Stworek Potworek lekcja rysunku

Czarek Czaruje. Zobacz wywiady WIDEO

Co zrobić, aby w wolnym czasie zapomnieć o nudzie? Wystarczy włączyć cyfrowe Polskie Radio Dzieciom od godziny 7.00. by w audycjach specjalnie przygotowanych z myślą o dzieciach, usłyszeć wartościowe bajki i słuchowiska, a także dziecięce hity muzyczne. Gościem Polskiego Radia Dzieciom był Czarek Czaruje. Zobacz specjalne wywiady przygotowane dla słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe radio cyfrowe DAB+ W POLSKIM RADIU

Rodzinne wycieczki do muzeów

Z podróży do odległych krajów przenosimy się do rodzinnych muzeów. Nasi nieustraszeni globtoterzy, autorzy audycji "Dziecko w drodze" Magdalena i Sergiusz Pinkwartowie przekonują w każdym wydaniu audycji, że na dziecku świat się nie kończy. Przeciwnie! Zamiast siedzieć w domu, warto zacząć go zwiedzać wspólnie i pokazywać go jednocześnie małemu podróżnikowi. Może się okazać, że dzięki temu zyskamy fantastycznego towarzysza naszych wypraw. Tym wyprawa zakończyła się w Muzeum Narodowym W Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  podróże Dziecko w drodze DAB+

"Jestem muzykiem. Jestem rodzicem". Rozmowa z Olgą Barej

Gościem  Damiana Sikorskiego  Polskim Radiu Dzieciom była Olga Barej. Głos, uśmiech i naturalna sceniczna osobowość Olgi potrafią oczarować każdego słuchacza. Wie, jak stworzyć na scenie wyjątkowy, intymny klimat, lecz nieobce są jej też mocne, rockowe dźwięki. O Oldze Barej usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2011, gdy wygrała program Szansa Na Sukces. Już wtedy zachwyciła widzów i znawców muzyki swoim wokalem.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna muzyka rozrywkowa DAB+

Góry Świętokrzyskie i ich liczne uroki

Ach, rozmarzył nam się Filip z Leopoldem. Zachciało im się na nartach pojeździć! A ponieważ restrykcje związane z epidemią wirusa zostały ostatnio trochę zluzowane i na nartach niedługo pewnie będzie można choć trochę pojeździć, to właśnie o tym przygotowali audycję. Na tę góralsko-narciarską rozmowę namówili Michała Zawadę - instruktora narciarskiego, który góry - szczególnie te świętokrzyskie - uwielbia.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem sporty zimowe DAB+