X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Największa Góralska Majówka w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 18:20
24. lipca 2021 roku, na błoniach w Rabie Wyżnej, podczas dorocznego wydarzenia II. Największej Góralskiej Majówki w Polsce, można było wysłuchać  koncertu największej góralskiej kapeli Małej Armii Janosika.
Największa Góralska Majówka w Polsce 24.07.2021.
Największa Góralska Majówka w Polsce 24.07.2021.Foto: mat. prom.

Tegoroczna Największa Góralska Majówka była hołdem złożonym Janowi Pawłowi II z okazji Jego 101. rocznicy urodzin. Pragniemy tym widowiskiem ponownie podziękować Ojcu Świętemu za Jego pontyfikat, który towarzysząc nam po dziś dzień zarówno w modlitwie jak i codzienności, odbił swoje piętno na życiu kilku pokoleń Polek i Polaków. Wyrazem wdzięczności za służbę Jana Pawła II jest również najnowsza płyta Małej Armii Janosika pt. Jan Paweł II – Przyjaciel Podhalańskiej Ziemi.

Posłuchaj
51:53 24.07. Mała armia.mp3 Posłuchaj relacji Klaudii Porębskiej z Największej Góralskiej Majówki w Polsce (Letnie spacery z muzyką/Polskie Radio Dzieciom)_24.07.2021.

Tradycja organizowania "Majówek" dla Jana Pawła II ma swój początek w 2020 roku w Rabie Wyżnej kiedy to, mimo trudności organizacyjnych związanych z pandemią, spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem i życzliwym odbiorem. Ludzie, przybywający na to wydarzenie z całego kraju, nadali "Majówce" ogólnopolski potencjał przekonując tym samym, że to osobliwe muzyczne wydarzenie zakorzenia się w kulturze regionu, natomiast w aspekcie duchowym wykracza poza utarte schematy i nakreślone granice.

Mała Armia Janosika, na którą składa się 180 osób – głównie dzieci i młodzieży, swoją pasją do muzyki ludowej Podhala, ludowymi strojami oraz instrumentami nadaje "Majówce" góralską formę, która czyni to widowisko niepowtarzalnym. Energia muzyki góralskiej i utwory rozrywkowe przeplatane z pieśniami papieskimi i patriotycznymi, w folkowej, ludowej i nowoczesnej aranżacji, to nietuzinkowy repertuar, który z łatwością zapadnie w pamięci i sercu. Wszystko to okraszone homiliami, sentencjami i wierszami pozwoli raz jeszcze przywołać wspomnienia związane z Janem Pawłem II. Wspomnienia, które ponownie przypomną o Jego pielgrzymkach do Polski, miłości do gór, przyrody i ludzi.

Największą Góralską Majówkę w Polsce rozpoczęło odśpiewanie pieśni majowych po góralsku, po których odbył się koncert Małej Armii Janosika promujący najnowszą płytę pt. Jan Paweł II – Przyjaciel Podhalańskiej Ziemi. Po wysłuchaniu koncertu można było obejrzeć animację opowiadającą o pontyfikacie Jana Pawła II, która wyświetlona została na kościelnej elewacji. Wydarzenie zakończył Apel Jasnogórski oraz rozpalenie góralskiej watry.

To wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarium życia Raby Wyżnej i Podhala. Pragniemy, aby nasza "Majówka" stała się żywym pomnikiem hołdującym Wielkiemu Polakowi. Niech słowa Jana Pawła II będą wiecznie żywe, a ukochana przez Niego muzyka góralska niech wybrzmiewa w sercu każdego z nas.

[Informacja prasowa]

Wydarzenie to objęło swoim patronatem medialnym Polskie Radio Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz więcej na temat: patronat Polskiego Radia Dzieciom
Zobacz także