Polskie Radio
Section05
patronat Polskiego Radia Dzieciom

Płyta "Ptasia Radość" Promyczki dobra

XIX edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek". Po uroczystym ogłoszeniu wyników, w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim wybrzmiały wszystkie najpiękniejsze piosenki wykonane przez najlepszych tegorocznych wokalistów. Polskie Radio Dzieciom objęło swoim patronatem medialnym płytę "Ptasia Radość". Można ją było zdobyć słuchając wybranych audycji stacji. Po szczegóły zapraszamy poniżej!
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio bez reklam

Wystawa familijna "To tu, to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach".

Ludzkość podróżuje od zarania dziejów. Przemieszczanie się z miejsca na miejsce nie było kiedyś tak łatwe jak dziś. Wiele wynalazków zmieniło nasze wędrownicze życie i świat się nieco skurczył – możemy być w ciągu doby na drugim końcu świata. Wystawa zachęca do zastanowienia się jak wyglądają nasze podróże. Czy jesteśmy uważnymi podróżnikami i podróżniczkami? Czy poznawanie nowych miejsc i osób coś w nas zmienia? Co podróżowanie znaczy dla świata? Czy wszyscy podróżują? Skąd w nas potrzeba poznawania odległych lądów? Słuchaj Polskiego Radia Dzieciom i zdobądź bilety na tę wystawę!
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom kultura dla dzieci

Kolory - dźwięki - emocje. Festiwal Ojce i Dziatki w Sopocie

W weekend 23-24 lipca w Sopocie po raz kolejny odbędzie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Zainauguruje go dziecięca orkiestra pod batutą Dominiki Czerniak-Chojnackiej - jednej z najbardziej utalentowanych ilustratorek młodego pokolenia. Dzieci same przygotują instrumenty: klarneto-trąbko-puzony, a następnie zagrają improwizowany koncert dla niezwykle ważnej publiczności. Patronem medialnym festiwalu Ojce i Dziatki jest Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2022 patronat Polskiego Radia Dzieciom

Urodziny królika Farmusia. Park Edukacji i Rozrywki w Mościskach

W sobotę 9-go lipca w Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" odbyły się 10. urodziny królika Farmusia - maskotki tego parku. Wśród atrakcji, tego dnia nie zabrakło Wielkiej Parady Maskotek - przyjaciół Farmusia, wspólnego śpiewania "Sto lat" i tortu urodzinowy dla wszystkich. W urodzinach Farmusia wzięło udział Polskie Radio Dzieciom - patron medialny tego parku. Prosto z Mościsk nadana została specjalna, dwugodzinna audycja plenerowa. Zapraszamy do jej wysłuchania.
Zobacz więcej na temat:  DAB+ radio dla dzieci radio bez reklam patronat Polskiego Radia Dzieciom

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Gdynia 15-17 lipca

Wakacje od zawsze kojarzyły się z beztroską, a jednak wpływały na całe nasze życie. To podczas wakacji u babci, spotkań na trzepaku lub wolno upływających popołudni nad rzeką nawiązywały się prawdziwe przyjaźnie, rodziły się najwspanialsze pomysły. W cieniu drzewa odkrywaliśmy prawdziwy czar książek, których czytanie nie miało nic wspólnego z jakimkolwiek przymusem, presją czasu lub ocen. Książka była niczym dobry przyjaciel, z którym można było spędzać czas tak, jak się chciało i wtedy, gdy była na to prawdziwa ochota. A w końcu, co w przyjaźni szczególnie ważne, można było wybrać ją, kierując się tym, co mówiło serce.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji. 15-17 lipca

Park Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" wraca w tym roku z niezwykłym wydarzeniem. Jest nim największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji, który odbędzie się w terminie od 15 do 17 lipca 2022. Na tym niezwykłym evencie dedykowanym dla rodzin z dziećmi wystąpi wiele gwiazd polskiej iluzji, kid-performerów oraz prestidigitatorów, a wszystko to w niezwykle urokliwym miejscu w otulinie lasów mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom

Zakończył się XI Międzynarodowy festiwal "Teatralna Karuzela" w Łodzi

Zakończyła się Teatralna Karuzela w Teatrze Pinokio w Łodzi. To już jedenasta odsłona tego wydarzenia. Festiwal wystartował w sobotę, 18 czerwca i potrwał do 24 czerwca. Wśród atrakcji spektakle, warsztaty i wydarzenia adresowane również do dorosłych. Hasłem przewodnim dwuletniej edycji festiwalu było: "podaj cegłę!". O XI Międzynarodowym festiwalu Teatralna Karuzela mówił w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom dyrektor artystyczny Gabriel Giecki.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom Martyna Chuderska Kulturoteka spektakle dla dzieci

Premiera książki dla dzieci "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe”

Jednym z kluczowych działań Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi jest opracowywanie wartościowych materiałów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, które przybliżają piękno polskiej kultury ludowej. W tym celu podjęliśmy się przygotowania serii wydawniczej "Z Krainy Złotych Pól". Dziś prezentujemy pierwszy tom pod tytułem "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie", który zawiera opowieści z terenu położonego między wielkimi szczytami Karpat, a rzekami Wisłą i Sanem.   Patronat medialny nad książką "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe" objęło Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom

Trwa XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela

"Ogłaszamy, że w dniach 18-24 czerwca 2022 r. oraz 17-23 czerwca 2023 r. ukonstytuuje się jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci, młodzieży i ich najbliższych w Polsce, czyli XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. W ramach planu dwuletniego zrealizujemy pokazy spektakli, działania performatywne, warsztaty edukacyjne, spotkania dyskusyjne, koncerty oraz liczne imprezy towarzyszące" - taką zapowiedź festiwalu znajdujemy na stronie internetowej Teatru Pinokio w Łodzi. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom

Trwa 9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" we Wrocławiu

Już po raz dziewiąty we Wrocławiu odbywa się jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, rodziców, opiekunów oraz całych rodzin. Spektakle będzie można oglądać od 9 do 12 czerwca. W tym roku w kilku lokalizacjach – Teatr Polski (scena na Świebodzkim), Centrum na Przedmieściu i Impart. W programie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" m. in. goście z Norwegii, Hiszpanii i Czech. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym to wydarzenie.
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa Martyna Chuderska patronat Polskiego Radia Dzieciom spektakle dla dzieci Wrocław

Mały Uniwersytet Muzyczny: Jak makiem zasiał...

Mały Uniwersytet Muzyczny to poranki muzyczne dla dzieci i rodziców wypełnione dźwiękami, rytmem, muzycznym alfabetem i dobrą zabawą! W spotkaniach Małego Uniwersytetu Muzycznego nauka przenika się z zabawą. Formy edukacyjne są przystępne dla dzieci w różnym wieku (grupa docelowa – dzieci w wieku od 6 do 10 lat), atrakcyjne w przekazie, a jednocześnie zachowujące wysoki poziom artystyczny i metodyczny. Spotkania łączą ze sobą zawodowych muzyków oraz słuchaczy – dzieci i dorosłych, tworząc unikatową formułę edukacji muzycznej. Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 maja.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom