X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Premiera płyty "Jazz dla młodego". Sławek Wierzcholski gościem w PRD

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2022 17:52
Wiesław Wysocki jest jednym z najbardziej zapracowanych muzyków w Polsce, a jego syn Wiktor też już jest multiinstrumentalistą. Sławek Wierzcholski jest natomiast tuzem polskiej sceny bluesowej i autorem kilkuset tekstów. A Piotr Zubek to jeden z najbardziej niezwykłych wokalistów młodego pokolenia. Tych czterech spotkało się w projekcie o tytule przewrotnym, jak wszystkie teksty Wierzcholskiego na tej płycie skierowanej do słuchaczy spragnionych świetnie zagranej i zaśpiewanej melodii. Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym płytę "Jazz dla młodego". W piątkowych "Muzycznych podróżach" na antenie PRD usłyszeć będzie można rozmowę z muzykiem Sławkiem Wierzcholskim. Zapraszamy!
Okładka płyty Jazz dla młodego
Okładka płyty "Jazz dla młodego"Foto: Mat. pras.

Posłuchaj
60:09 2022_05_13 09_59_55_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Premiera płyty "Jazz dla młodego". Sławek Wierzcholski gościem w Polskim Radiu Dzieciom.

 

Najpierw Wiesław Wysocki, jako kompozytor i aranżer, odpowiedział na zaproszenie Sławka Wierzcholskiego, który miał już kilka tekstów. Potem tata Wiesław wpadł na pomysł, żeby namówić na współpracę (nie tylko, jako wykonawcę, ale też kompozytora i aranżera) syna Wiktora Wysockiego, a Sławek (który jest na tej płycie przede wszystkim autorem tekstów) pilnie pisał dalej. 

Wspólnie ci trzej zgodzili się, że najlepszym wykonawcą większości powstających piosenek będzie Piotr Zubek. Po jednej piosence wykonują ponadto koleżanki Wiktora, Karolina Błachnia i Marta Kaźmierczak, a jedną - autor tekstów.

A gdzie jazz? Skoro zgodzimy się, że jazzowe piosenki wykonywali Ewa Bem, Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski, a nawet aktorzy w Kabarecie Starszych Panów, to właśnie tego rodzaju muzykę mamy na albumie. To przygotowana z największą starannością mieszanka wielu stylów muzycznych (pop, r&b, funk, hip hop, swing) z charakterystycznymi elementami jazzu.

To nie jest płyta tylko dla dzieci, choć teksty niby mówią o problemach pokolenia 5-15. Agencja Muzyczna Polskiego Radia proponuje wydawnictwo dla wszystkich zmęczonych dominacją rytmu i spragnionych świetnie zagranej i zaśpiewanej melodii.
Więcej w piątkowej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom tuz po godzinie 10.00.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Tracklista:

1. Dziewczyny są nudne 4:20
2. Komputer i komórka 4:20
3. Książki 3:35
4. Kucanie 3:15
5. Leniwy zając 5:08
6. Najlepszy zawód 4:00
7. Nuda 5:40
8. Osiem lat 4:40
9. Rodzice 3:58
10. Rodzicielski rap 4:09
11. Sznurowadła 3:25
12. Uwaga nadwaga 3:15
13. Wesoły ogon 4:14
14. Śnieg 4:40

Wersje instrumentalne wybranych piosenek:

15. Dziewczyny są nudne 4:20
16. Kucanie 3:15
17. Najlepszy zawód 4:00
18. Rodzice 3:58

Premiera płyty "Jazz dla młodego" 13 maja 2022.

Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym płytę "Jazz dla młodego".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz więcej na temat: patronat Polskiego Radia Dzieciom
Zobacz także