!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

8. Ogólnopolska Noc Bibliotek

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 19:14
8. edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem "To się musi powieść" w prawie 1500 bibliotekach w całej Polsce. Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce – wielkie święto bibliotek i czytelników. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako otwartych, najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi.
8. Ogólnopolska Noc Bibliotek już 1 października
8. Ogólnopolska Noc Bibliotek już 1 październikaFoto: mat. pras.

Do wydarzenia codziennie dołączają kolejne miejsca – biblioteki publiczne, szkolne, wyższych uczelni, instytucji, organizacji, najstarsze książnice, ale też biblioteki społeczne, zakładane oddolnie.

W bibliotekach tej niezwykłej nocy czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą, jej gwiazdami i integracja z sąsiadami, w tym gośćmi z Ukrainy. Odbędą się m.in.: ogólnopolska gra twórcza „To się musi powieść”, spotkania śpiewacze, wieczory opowieści, a także: rozgrzewki z opasłymi tomami, nocowania w bibliotece, ostre dyżury literackie, warsztaty detektywistyczne, wystawy zbiorów specjalnych i zwiedzanie magazynów, pokazy filmowe ekranizacji literackich, silent disco i potańcówki, warsztaty międzypokoleniowe, maratony czytania,  łasuchy literackie i wiele innych nietypowych wydarzeń z książkami w roli głównej. 

Posłuchaj
07:55 30.09. Popołudnik - Noc Bibliotek 2022.mp3 Posłuchaj rozmowy Katarzyną Sołtan-Młodożeniec - krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek 2022/CEO_Popołudnik w PRD_30.09.22.

1 października o godz. 21.00 uroczyście zainaugurujemy 8. Noc Bibliotek w odnowionych wnętrzach czytelni Biblioteki Narodowej w Warszawie w licznym gronie twórców. W programie m.in.:  

21.00 Uroczyste otwarcie Nocy Bibliotek 2022 pod hasłem "To się musi powieść" z udziałem wielu twórców oraz dyrektora Biblioteki Narodowej Tomasza Makowskiego

21.30 wieczór opowieści z Małgorzatą Litwinowicz i Oleną Yeremenko

22.00 spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem wokół wierszy Bolesława Leśmiana. Prowadzenie wieczoru: Magdalena Warzecha. 

Uroczyste otwarcie poprzedzą projekcje w bibliotecznym kinie (wstęp wolny):
15.00 – "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica", Szwecja 2018, 6+, polski dubbing
17.00 – "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica", Szwecja 2018, 6+, ukraiński lektor
19.00 – "Comedy Queen", reż. Sanna Lenken, Szwecja 2022, 13+, przedpremierowy pokaz filmu nagrodzonego Kryształowym Niedźwiedziem za najlepszy film na Berlinale 2022,  nominacja we wrześniu 2022 do Europejskiej Nagrody Filmowej (EFA).  

Szczegółowy program na nocbibliotek.pl 

Wydarzenie będzie transmitowane do bibliotek w całej Polsce. 

MAPA BIBLIOTEK z planami lokalnych wydarzeń: nocbibliotek.pl/mapa

SPOT "To się musi powieść":  https://nocbibliotek.ceo.org.pl/spot

Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym akcję Noc Bibliotek 2022.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz więcej na temat: patronat Polskiego Radia Dzieciom
Zobacz także