Polskie Radio Dzieciom

Ogłaszamy wyniki konkursu "Pomysłowe wakacje" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2023 07:55
Zabawa na plaży z Bałtykiem w tle, wędrówka po górach, wycieczki rowerowe, wakacyjne pikniki czy łowienie ryb, to tylko wybrane pomysły uczestników konkursu "Pomysłowe wakacje" w Polskim Radiu Dzieciom. Dziś ogłaszamy wyniki wakacyjnego konkursu plastycznego!
Nasze wymarzone wakacje - praca Laureatki konkursu Pomysłowe wakacje 2023.
"Nasze wymarzone wakacje" - praca Laureatki konkursu "Pomysłowe wakacje 2023". Foto: Marianna Malinowska - 7 lat

Uczestnicy "Pomysłowych wakacji" doskonale wiedzą co można porabiać latem. Pływać, grać w piłkę nożną, zbierać muszelki na plaży albo zwiedzać latarnię morską. Dowodem na to są liczne prace plastyczne przysłane na konkurs PRD. Spośród 50 prac nadesłanych z całej Polski komisja konkursowa wybrała, zgodnie z regulaminem pięć prac. 

LAUREACI KONKURSU "POMYSŁOWE WAKACJE":

Marianna 7 lat "Wakacje w lesie"  - Warszawa
Antonina 9 lat "Plaża nad Bałtykiem" - Białystok  
Józef Binek 10 lat "Mecz o wszystko" – Mączniki
Julia Gostkowska 10 lat "Nasze wymarzone wakacje" - Bytów
Urban Nina  4 lata, "Mewy" – Kraków

Gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim Uczestnikom za ich prace!

To jednak nie koniec dobrej zabawy. Czwartego września Polskie Radio Dzieciom ogłosi kolejny konkurs plastyczny. Słuchajcie naszych audycji i śledźcie, co dzieje się na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. A będzie się działo! 

Plebiscyt "Pomysłowe wakacje", skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Aby wziąć w nim udział, należało zrobić zdjęcie pracy przedstawiającej pomysły na wakacyjny czas: w co się bawić latem? Jakie gry i zabawy są ulubionymi zajęciami dzieci? Jak można było spędzić tegoroczne wakacje? Poznaliśmy odpowiedzi na te pytania i raz jeszcze dziękujemy za wszystkie prace wykonane przez dzieci i wysłane przez ich rodziców!

Autorzy zwycięskich prac otrzymają zestawy nagród oraz gadżetów Polskiego Radia Dzieciom i będą mieli szansę wzięcia udziału w audycji na żywo.

Zwycięskie prace opublikowane zostały na stronie Polskiego Radia Dzieciom, a także w serwisie wakacje.polskieradio.pl i na profilu w mediach społecznościowych stacji.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata".

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz więcej na temat: wakacje
Zobacz także