X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zosia i lekcje baletu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 13:00
"Baletnica mała na palcach biegała...". Zosia, jako bardzo ciekawy świata przedszkolak, postanowiła tym razem spróbować swoich sił jako… baletnica.
Audio
  • 22.09.2015 Zosia i lekcje baletu (Pamiętnik Przedszkolaka/Polskie Radio Dzieciom)
Zosia i lekcje baletu
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Z wtorkowego  "Pamiętnika Przedszkolaka" nasi słuchacze dowiedzą się, czy taneczne próby Zosi zakończyły się powodzeniem. Przekonamy się,  czy nasza bohaterka zamierza w przyszłości zostać baletnicą, i czy balet to trudna dziedzina sztuki.

A do tego przygotowaliśmy dla słuchaczy garść ciekawostek o balecie; dlaczego nazywany jest tańcem klasycznym? I od jakiego wieku można zacząć się go uczyć? Wszystko wyjaśnimy na antenie, rozwikłamy też pewną zagadkę w „Kąciku spraw niewyjaśnionych”. Pomoże nam w tym gość audycji, ekspert od baletu. Wyjaśni nam, dlaczego buty, w których tańczą baletnice nazywane są pointami, a także jaka jest różnica między nimi a baletkami. A może ktoś z Was uczy się baletu i chciałby podzielić się z Zosią swoimi doświadczeniami?

Czas na zabawę: wykonaj swoją własną paczkę, czyli spódnicę baletnicy. Potrzebne będą: sznurek/gumka, nożyczki i karbowana bibuła w Twoim ulubionym kolorze. Rozłóż bibułę i korzystając z pomocy kogoś dorosłego, na jednym z dłuższych boków zrób delikatnie, za pomocą nożyczek, dziurki, w które następnie włóż gumkę. Na koniec wystarczy ją tylko zawiązać - i zatańczyć. W taki sposób właśnie możecie stworzyć swoją własną, kolorową paczkę.

Potrzebne materiały: bibuła karbowana, sznurek/gumka, nożyczki

O audycji: Główną bohaterką Pamiętnika przedszkolaka jest Zosia. Rezolutna, zabawna, ciekawa wszystkiego, co ją otacza. Wydaje się jej, że dorośli nie do końca rozumieją świat dzieci. Dlatego tłumaczy jego zawiłości na antenie, nierzadko w pomysłowy i dowcipny sposób, a jej przygody są bliskie sercom naszych małych słuchaczy. Wierną towarzyszką Zosi jest Małpka, zwana Przyjaciółkolanką, czyli przyjąciółką-przytulanką, którą już zdążyły polubić słuchające „Pamiętnika przedszkolaka” dzieci. Na audycję, w każdy wtorek i piątek, zaprasza Marta Powałowska.

Zobacz także