X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Planeta olbrzym

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 13:00
Dziś Podwieczorek w kosmicznym klimacie :) Poznamy największą planetę naszego Układu Słonecznego - Jowisza.
Audio
  • 3.12.2015 Planeta olbrzym (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
Jowisz to piąta w kolejności oddalenia od Słońca i największa planeta Układu Słonecznego. Jego masa jest nieco mniejsza niż jedna tysięczna masy Słońca, a zarazem dwa i pół raza większa niż łączna masa wszystkich innych planet w Układzie Słonecznym
Jowisz to piąta w kolejności oddalenia od Słońca i największa planeta Układu Słonecznego. Jego masa jest nieco mniejsza niż jedna tysięczna masy Słońca, a zarazem dwa i pół raza większa niż łączna masa wszystkich innych planet w Układzie SłonecznymFoto: pixabay.com/domena publiczna

Dziś Podwieczorek w kosmicznym klimacie :) Poznamy największą planetę naszego Układu Słonecznego - Jowisza. Czy Jowisz ma jakieś wspólne cechy z Ziemią? Czy jest tam pogoda i czy odkryto jakieś źródła wody? Jak długą podróż trzeba odbyć, aby na niego dolecieć? Czy to olbrzymie ciało niebieskie widać czasem na naszym niebie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukamy w „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem”, a pomoże nam w tym nasz dzisiejszy gość - dr Wojciech Pych z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie. Na wspólną międzygalaktyczną podróż zapraszamy tuż po 16:00.

Zobacz także