Polskie Radio Dzieciom

Odwiedziny w "stolicy świata"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 17:30
Nowy Jork jest największym miastem USA, a przez rok było nawet kiedyś stolicą USA. Dziś odwiedzimy to miasto.
Nowy Jork to jedno z ciekawszych architektonicznie miast - królują w nim modernistyczne wieżowce
Nowy Jork to jedno z ciekawszych architektonicznie miast - królują w nim modernistyczne wieżowceFoto: Pixabay (Domena publiczna)
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.html

„Wielkie Jabłko”, „Stolica świata”, „Miasto, które nigdy nie śpi” - to tylko niektóre przydomki najludniejszego miasta Stanów Zjednoczonych. To tło wielu filmów, temat piosenek i wierszy.

Poznajmy Nowy Jork z bliska. Z czego jest znany? Na jakie dzielnice się dzieli? Dlaczego znajduje się tam Statua Wolności i co oznacza? Co powinno się tam koniecznie zwiedzić i zjeść? Jacy znani ludzie urodzili się w tym mieście i dlaczego podobno w NYC można się zakochać?


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w piątek, 17 czerwca.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także