Polskie Radio Dzieciom

Wspinaczka wysokogórska

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 06:10
Droga od turystyki do wspinania jest daleka, ale na pewno jest to interesująca przygoda i wędrówka nią dostarcza bardzo dużo radości. Dziś poznamy jej najtrudniejsze elementy.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 23 lutego godz. 18:00
Góry mogą być niebezpieczne o każdej porze roku
Góry mogą być niebezpieczne o każdej porze rokuFoto: pixabay
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

Najpierw są letnie spacery po Beskidach, Bieszczadach, czy Tatrach. Z czasem, aby podnieść poziom trudności przygodę zaczyna się zimą, kiedy musimy zmierzyć się nie tylko z górą i naszymi słabościami, ale także z pogodą. Co takiego fascynującego jest we wspinaczce, dlaczego ludzie chcą wdrapywać się na najwyższe szczyty i co otrzymują w ramach tej rozrywki?


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w piątek 23 lutego.

Zobacz także