Polskie Radio Dzieciom

Orzeł Biały. Znak państwa i narodu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 17:00
Gościem Martyny Chuderskiej w programie Kulturoteka była dyrektor naczelna wydawnictwa Bajka, pani Katarzyna Szantyr-Królikowska. Rozmowa dotyczyła książki autorstwa Alfreda Znamierowskiego pt. "Orzeł Biały. Znak państwa i narodu"
Audio
  • Orzeł Biały. Znak państwa i narodu (Kulturoteka/Polskie radio Dzieciom).
Fragment okładki książki Orzeł Biały. Znak państwa i narodu
Fragment okładki książki "Orzeł Biały. Znak państwa i narodu"Foto: Wydawnictwo Bajka / mat. pormocyjne

Dwa lata temu nakładem wydawnictwa Bajka ukazała się pierwsza po '89 roku książka popularyzująca wiedzę o hymnie Polski pt. "Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy" autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Książka była odpowiedzią na krążące w przestrzeni publicznej błędne informacje na temat symboli narodowych i brak rzetelnych publikacji na ten temat. Już wówczas we wspomnianym wydawnictwie dostrzeżono, że temat powinien zostać rozszerzony. Pojawiła się potrzeba wydania kolejnej książki, która dostarczyłaby i utrwaliła wiedzę o polskim herbie i fladze państwowej.

Pani Katarzyna książkę tę zredagowała. W audycji rozwinięto wątki, które mogą rozwiać wątpliwości związane z odpowiedzią na pytania: który z ptaków jest polskim godłem, jakie jest prawidłowe znaczenia słów godło i herb czy jakie są zasady poprawnego eksponowania flagi państwowej.

Gość audycji: Katarzyna Szantyr-Królikowska.

Data emisji: 23.06.2018

”Kulturoteka” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 16.00.

Zobacz także