!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Orzeł Biały. Znak państwa i narodu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 17:00
Gościem Martyny Chuderskiej w programie Kulturoteka była dyrektor naczelna wydawnictwa Bajka, pani Katarzyna Szantyr-Królikowska. Rozmowa dotyczyła książki autorstwa Alfreda Znamierowskiego pt. "Orzeł Biały. Znak państwa i narodu"
Audio
  • Orzeł Biały. Znak państwa i narodu (Kulturoteka/Polskie radio Dzieciom).
Fragment okładki książki Orzeł Biały. Znak państwa i narodu
Fragment okładki książki "Orzeł Biały. Znak państwa i narodu"Foto: Wydawnictwo Bajka / mat. pormocyjne

Dwa lata temu nakładem wydawnictwa Bajka ukazała się pierwsza po '89 roku książka popularyzująca wiedzę o hymnie Polski pt. "Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy" autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Książka była odpowiedzią na krążące w przestrzeni publicznej błędne informacje na temat symboli narodowych i brak rzetelnych publikacji na ten temat. Już wówczas we wspomnianym wydawnictwie dostrzeżono, że temat powinien zostać rozszerzony. Pojawiła się potrzeba wydania kolejnej książki, która dostarczyłaby i utrwaliła wiedzę o polskim herbie i fladze państwowej.

Pani Katarzyna książkę tę zredagowała. W audycji rozwinięto wątki, które mogą rozwiać wątpliwości związane z odpowiedzią na pytania: który z ptaków jest polskim godłem, jakie jest prawidłowe znaczenia słów godło i herb czy jakie są zasady poprawnego eksponowania flagi państwowej.

Gość audycji: Katarzyna Szantyr-Królikowska.

Data emisji: 23.06.2018

”Kulturoteka” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 16.00.

Zobacz także