Polskie Radio Dzieciom

Wyprawa 75. Szkolne safari

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 18:31
Misja zrealizowana! Udało się zabrać afrykańskie dzieci z małej wioski Kidongo Cheusi do Parku Narodowego Tarangire w Tanzanii. To był niesamowity prezent! Zanim jednak do tego doszło udało się odwiedzić inny park narodowy, gdzie również mieszkają dzikie zwierzęta. Jakie stworzenia spotkaliśmy po drodze? Dołączcie do nas i wysłuchacie przygody na lwiej ziemi! Dowiecie się wszystkiego.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Krystian Tyrański

Data emisji: 01.06.2019

Audycję prowadził Krystian Tyrański.

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.

jo

Zobacz więcej na temat: parki narodowe
Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa 74. Wszystkiego najdzikszego!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 18:31
24 maja obchodziliśmy Europejski Dzień Parków Narodowych. W naszej audycji nie brakowało radosnego śpiewania: „Jest dziko! jest dziko! w parkach narodowych!” Poznaliśmy też ostatnią część gniazda lodowego olbrzyma – skalną kołyskę. Na koniec złożyliśmy życzenia wszystkim pracownikom parków. Dołączcie do nas!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyprawa 73. Dzikie odliczanie - jeden!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 18:31
Za sześć dni obchodzić będziemy Europejski Dzień Parków Narodowych 2019. Lodowcowe rzeki i niezwykle malownicze jeziora – oto kolejne części gniazda lodowego olbrzyma, które poznaliśmy szykując się do obchodów święta wszystkich miłośników parków narodowych. Posłuchajcie jak mogła wyglądać Polska ponad 10 tysięcy lat temu.
rozwiń zwiń