Polskie Radio
Section05
parki narodowe

Pożar w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. Kilkadziesiąt zrzutów wody polskiego śmigłowca

Należący do polskiej policji śmigłowiec jest jednym z siedmiu, które biorą udział w gaszeniu rozległego pożaru lasu w Czeskiej Szwajcarii. Ogień w parku narodowym objął obszar tysiąca hektarów. Ze względu na ukształtowanie terenu gaszenie go z powietrza jest najefektywniejsze. Polski Black Hawk wykonał już 65 zrzutów wody.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy pożar parki narodowe straż pożarna Black Hawk

Ogromny pożar lasu w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. Polski śmigłowiec od świtu w akcji

Śmigłowce wznowiły rano gaszenie trwającego czwartą dobę pożaru lasów w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. W ciągu dnia do akcji mają przystąpić samoloty gaśnicze z Włoch - informuje czeski korespondent Polskiego Radia Wojciech Stobba. Akcja gaśnicza prowadzona jest na obszarze około tysiąca hektarów. Dotąd z rejonu pożaru ewakuowano ponad 450 osób. Ogień zniszczył osiem domów, na szczęście nie ma informacji o ofiarach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy pożar las parki narodowe straż pożarna

Odpłatne akcje ratownicze w górach? MSWiA: nie ma takich planów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie planuje wprowadzenia obowiązku ponoszenia kosztów akcji ratowniczych przez osoby poszkodowane w górach - poinformował wydział prasowy resortu. Stanowiska reprezentowane przez GOPR i TOPR w tej kwestii są zbieżne ze stanowiskiem MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA ratownik górski akcja ratunkowa góry turystyka odpowiedzialność GOPR TOPR służby ratunkowe służby i bezpieczeństwo społeczeństwo parki narodowe