X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
parki narodowe

Wyprawa 60. Dzika audycja

Dzikiej przyrody uczyły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupsku. Jest to jedna ze szkół, która pomaga, aby dzieci z Tanzanii wyruszyły na szkolne safari do parku Narodowego Tarangire. Dzieci przygotowały audycję radiową o zwierzętach mieszkających w Słowińskim Parku Narodowym. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam kolejne wyzwanie: trzeba założyć Dziką Księgę Życia.
Zobacz więcej na temat:  dzieci parki narodowe podróże Tanzania

Wyprawa 59. Dzika nauka

Ze względu na zimowe warunki przenieśliśmy się do szkoły w Kidongo, by w afrykańskim słońcu uczyć się języka suahili. Dzieci śpiewały dla nas piosenki, a później uczyły nas prostych słówek – oczywiście przyrodniczych. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam trzecie wyzwanie: trzeba zbudować dziką bazę! Nie zabrakło też przygody z rysowaniem kształtu Karkonoskiego Parku Narodowego, który warto odwiedzić zimą.
Zobacz więcej na temat:  dzieci parki narodowe podróże Tanzania

Wyprawa 58. Dzika mapa

Rozpoczęliśmy tworzenie mapy Szlaku Dzikiego Odyseusza. Narysowaliśmy kształt pierwszej wyspy dzikich skarbów – kształt Wigierskiego Parku Narodowego. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam drugie wyzwanie: należy powołać dziką drużynę! Dowiedzieliśmy się także, co ciekawego robią dzieci w szkole podstawowej w Kidongo, w Tanzanii, zanim rozpoczną się lekcje.
Zobacz więcej na temat:  dzieci parki narodowe podróże Tanzania

Wyprawa 51. Dzikie wiadomości

To był dziki program informacyjny. Warto być na bieżąco z ważnymi dla nas wydarzeniami. 16 listopada świętowaliśmy 70-te rodziny dzikiej szkoły podstawowej numer 2 w Wapnicy. W Polskim Radiu Dzieciom pojawił się mały ryś o imieniu Pędzelek. Nasi dzicy przyjaciele Wojtek, Piotr i Tata Janusz zakończyli swoją Dziką Odyseję i otrzymali Odznaki Dzikiego Odyseusza. Posłuchajcie!
Zobacz więcej na temat:  dzieci parki narodowe podróże ryś Bieszczady

"Przygoda Wielka Rysia Pędzelka" - słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom

„Ryś Pędzelek przyszedł na świat późną wiosną w dobrze ukrytym legowisku…”znacie już tę historię? Jeśli nie, poznajcie ją razem z nami. Polskie Radio Dzieciom i Bieszczadzki Park Narodowy zapraszają na słuchowisko o dzikim kocie, który co prawda jest mały, ale ma wielkie marzenie. Chce być królem dzikiej puszczy. Premierowa emisja słuchowiska już od poniedziałku 26 listopada w "Bajkowym kąciku" o 12:15!
Zobacz więcej na temat:  dzieci parki narodowe

Wyprawa 46. Dzika baza w Wilczym Dole

Zapraszamy na safari do dzikiej bazy, którą przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 16 w Warszawie. Mapa parków narodowych, wystawa rysunków, kącik roślin, strefa dla pluszowych zwierzaków – to wszystko jest potrzebne by dobrze się czuć w bazie, w której dzieci realizują niecodzienną misję prezentowania polskich parków narodowych i mieszkających tam zwierząt. Komu dzieci chcą zaprezentować mieszkańców północnych rejonów dzikiego królestwa?
Zobacz więcej na temat:  dzieci parki narodowe podróże Szwecja