Polskie Radio
Section05
parki narodowe

Ubezpieczenia dla turystów na tatrzańskich szlakach

Kosztuje zaledwie 2,50 zł, a turyści, którzy z niego skorzystają, mogą liczyć na wypłatę odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu i śmierć ubezpieczonego oraz świadczenie za leczenie uciążliwe, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Ubezpieczenie obejmuje również zwrot kosztów akcji ratowniczej na terenie TANAP-u (słowackiego odpowiednika Tatrzańskiego Parku Narodowego), w tym przy użyciu śmigłowca.
Zobacz więcej na temat:  TOPR ratownik górski Tatry PZU parki narodowe społeczeństwo wypadek turystyka

Dobra pogoda przyciągnęła turystów w góry. Tatrzańskie szlaki bardzo zatłoczone

Przed popularnymi tatrzańskimi szczytami tworzą się kolejki oczekujących, na parkingach przed szlakiem w kierunku Morskiego Oka w sobotę brakuje wolnych miejsc, a na drodze dojazdowej tworzą się utrudnienia - informuje Tatrzański Park Narodowy. TPN rekomenduje zakup biletów wstępu do parku on-line za pośrednictwem strony tpn.pl lub w aplikacjach mobilnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA turystyka regiony małopolskie Tatry góry parki narodowe

Wakacje w Tatrach? TPN ostrzega: uwaga na tłok, błoto i... śnieg

Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że w górach jest bardzo duży ruch turystyczny. Szlaki na odcinkach leśnych są miejscami mokre, śliskie i błotniste, a w niektórych miejscach w wyższych partiach Tatr, m.in. na szlaku na Zawrat od strony Doliny Gąsienicowej, w rejonie Koziej Przełęczy i w rejonie Buli pod Rysami, leżą jeszcze niewielkie płaty twardego i zmrożonego śniegu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA turystyka regiony małopolskie parki narodowe Tatry