Polskie Radio Dzieciom

Wyprawa 34. Dziecięcy Park Narodowy Leśnej Strugi

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 10:00
Wyruszyliśmy na safari do Dziecięcego Parku Narodowego Leśnej Strugi by przeżyć drugą część przygody z dziećmi podejmującymi niecodzienne wyzwanie.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o Dziecięcym Parku Narodowym. (Mali strażnicy dzikiego królestwa/Polskie Radio Dzieciom)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Krystian Tyrański/Polskie Radio

Piotrek, Wojtek i tata Janusz zaprosili nas do budynku dyrekcji. Oprowadzili nas po terenie ośrodka badawczego i zapoznali z projektem Ośrodka Rehabilitacji Świątecznych Drzewek. Na pomoc w realizowaniu dzikiej misji przyszedł nam Jan z Wolińskiego Parku Narodowego. Na zakończenie audycji usłyszycie muzyczne niespodzianki.

Audycję prowadzi Krystian Tyrański

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

jo

Zobacz więcej na temat: parki narodowe
Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa 31. Na tropie pancernej żaby

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 10:00
Wyruszyliśmy na safari do Poleskiego Parku Narodowego. Właśnie tam na przełomie maja i czerwca żółwie błotne składają jaja, by po około stu dniach wykluły się maluchy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyprawa 32. Przygoda w dolinie leśnej strugi

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 09:00
Za nami kolejna niezwykła przygoda. Tym razem wybraliśmy się do Parku Narodowego Leśnej Strugi. O naszych odkryciach podczas naszych leśnych wedrówek, możesz posłuchać w załączonej audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyprawa 33. Do widzenia dzika szkoło

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 10:00
Wyruszyliśmy na safari do Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, której patronem jest profesor Władysław Szafer. Razem z dziećmi poznaliśmy dzikie okolice szkoły wtulonej w Woliński Park Narodowy.
rozwiń zwiń