Polskie Radio Dzieciom

Domowe eksperymenty i doświadczenia ekologiczne

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 14:05
Kiedy jesteśmy na feriach, albo wyjeżdżamy zimą na weekend z domu i pada deszcz, jest plucha, albo tak mocno wieje, że nie chce się wyjść z domu? Jak sobie radzić z niepogodą w czasie wolnym? I co można robić, jeśli zimą nie ma śniegu? Czy doświadczenia ekologiczne mogą w ciekawy sposób zapełnić wolny czas dziecka?
Audio
  • Jak zrobić biodegradowalny plastik z mleka i octu? (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_20.02.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli autorzy audycji "Zbieraj z klasą". Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: .02.2019
Godzina emisji: 17.30

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją "Zbieraj z klasą", którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. 

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Rad


jo

Zobacz także