Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Michał Barański, Ada Kućmierz i formacja Nocny Stróż

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 01:30
Michał Barański w 2008, 2013 i 2014 roku głosami czytelników "Jazz Forum" wybrany został kontrabasistą roku w naszym kraju. Wśród swoich licznych muzycznych współpracy warto przypomnieć o nagraniach mi.n z Nigelem Kennedy'm, Grzechem Piotrowskim, Kubą Badachem,  Sewerynem Krajewskim czy Piotrem Polkiem.
Michał Barański i Adam Dobrzyński
Michał Barański i Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio Dzieciom

W piątek 16 września ukaże się płyta Michała Barańskiego zatytułowana "Masovian Mantra", która ukazuje się w serii Polish Jazz, którą w 1965 roku zainicjował krążek Warszawskich Stompersów m.in. z opracowaniami rodzimych tematów ludowych. W audycji nie tylko rozmowa na temat wydawnictwa, ale również muzyka z tej niezwykle ważnej płyty na jazzowym rynku, tej jesieni.

W drugiej godzinie, jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty, pojawiła się w naszym studiu Ada Kućmierz, która tak mówi o sobie: "Na co dzień, jako aktorka śpiewająca, gram w musicalach i spektaklach dramatycznych (na deskach teatrów Capitol, Polski i Syrena w Warszawie) oraz serialach i reklamach TV. Swoją przygodę̨ ze sceną muzyczną zaczynałam od piosenki artystycznej, występując podczas koncertów specjalnych i galowych towarzyszących festiwalom piosenki aktorskiej i poetyckiej".

Ada Kućmierz z autorem audycji Ada Kućmierz z autorem audycji

Płyta Ady Kućmierz "Stanę się ziemią" ukaże się 23 września.

W audycji gościli także członkowie formacji Nocny Stróż, Zbigniew Florek i Michał Gęsikowski.

Michał Gęsikowski i Zbigniew Florek w studiu Polskiego Radia Dzieciom Michał Gęsikowski i Zbigniew Florek w studiu Polskiego Radia Dzieciom

Po blisko 20 latach członkowie inowrocławskiego zespołu, czyli Michał Gęsikowski, Michał Witkowski i Piotr Sieracki postanowili reaktywować Nocnego Stróża w nowym składzie, zapraszając do współpracy Zbyszka Florka (ex-Quidam) i perkusistę, Mateusza Senderowskiego (grającego na co dzień w zespole Kobranocka). Wynikiem tej współpracy jest pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu. Płyta "W którą stronę" zawiera  11 kompozycji, utrzymanych w pop-rockowej konwencji. Album ukazał się 9 września.

Posłuchaj
132:33 Radio Dzieciom 2022_09_19-23-00-04_CDG.mp3 19.09.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Data emisji: 12.09.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Muzyczne premiery

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2022 01:30
Po 11 tygodniach wraca na antenę „Co nam w duszy gra”. W pierwszej audycji po wakacjach nowości muzyczne z kraju i ze świata - gorące zapowiedzi na jesień - ostatnie głośne premiery z kraju i ze świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Eurico Silva i muzyczne premiery

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 01:30
W audycji gość specjalny - Eurico Silva - przedstawiciel młodej portugalskiej sceny i wykonawca pieśni fado, który w swoich trzech autorskich projektach wykonuje również popularne utwory innych wykonawców.
rozwiń zwiń